Yeni The Ringo Jets Şarkısı “Yadigâr Ejder”e Kucak Açın

Memleket rock’n roll sahnesinin son dönemdeki en dikkat çekici temsilcilerinden The Ringo Jets, yeni şarkısıyla huzurlarınızda.

Geçtiğimiz haftalarda, bu yaz katıldıkları Sziget festivalindeki performans görüntülerini bir seri halinde yayımlayan topluluk, yeni kısaçalar öncesi de dinleyiciyi şarkısız bırakmıyor.

“Yadigâr Ejder” isimli şarkı topluluğun, 20 Aralık’ta Ferment Records etiketiyle yayımlanacak “Yadigâr” isimli yeni kısaçalarından paylaşılan ilk kayıt oluyor.

Yadigâr Ejder ismini hepimiz, doksanlı yılların başında talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden, Yeşilçam’ın emektar isimlerinden biri, bilhassa da kötü adam rollerindeki oyunculuğuyla hatırlayacağız.

Aynı zamanda grubun ilk Türkçe sözlü şarkısının, beste ve düzenlemesi Deniz Ağan, Lale Kardeş ve Tarkan Mertoğlu’na sözleri ise Memet İncili’ye ait.

İki hafta sonra tamamını dinleyebileceğimiz grubun yeni kısaçalarında, ikisi Türkçe ikisi İngilizce dört şarkı yer alıyor ve 2018 Aralık ayında yayımlanan “Open Sesame” albümünün ardından kulaklarımıza ulaşacak ilk The Ringo Jets şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Tüm dijital platformlarda dinleyiciyi bekleyen ve yönetmenliğini Eli Kasavi’nin yaptığı “Yadigâr Ejder”in videosuna buyurunuz.

tr_TRTurkish