Siemens Opera Yarışması başvuruları başladı

Siemens Türkiye tarafından Türkiye’deki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak amacıyla düzenlenen Siemens Opera Yarışması bu yıl 20. kez gerçekleştirilecek. Yarışma için son başvuru tarihi 30 Nisan 2018.

Profesyonel veya öğrenci, kendine güvenen her opera sanatçısının katılabildiği 20. Siemens Opera Yarışması’nın elemeleri 7 – 9 Mayıs 2018 tarihleri arasında Pera Palace Hotel’de yapılacak.

Siemens Opera Yarışması’nın birincisi, Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 aylık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu kazanacak. Üçüncü olarak belirlenecek sanatçı ise 2 bin Euro’luk ödülün sahibi olacak.

Prof. Yekta Kara’nın başkanlığındaki Siemens Opera Yarışması jürisinde, Siemens Sanat Programı Direktörü ve Karlsruhe Operası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Setaphan Frucht, Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spühler, Hamburg Devlet Operası Sanat Yönetmeni Tillmann Wiegand ve Siemens Türkiye CSO’su Esra Kent yer alıyor.

tr_TRTurkish