Metal Church’den Albüm Detayları ve Yeni Şarkı “Damned If You Do”

80’li yıllardan bu yana metal sahnesinin köklü topluluklarından biri olan Metal Church’den beklenen albüm detayları ve yeni şarkı geldi.

“Damned If You Do” başlıklı albüm, vokalde Mike Howe, gitarlarda Kurdt Vanderhoof ve Rick Van Zandt, bas gitarda Steve Unger ve davulda Stet Howland’dan kurulu topluluğun 12. stüdyo albümü olurken 7 Aralık’ta Rat Pak Records etiketiyle, Avrupa genelinde ise Nuclear Blast tarafından piyasaya sürülecek.

Topluluk, 2016’nın Mart ayı sonunda  Rat Pak Records etiketiyle yayımladığı “XI” albümü ile sağlam bir geri dönüşe imza atmış, ardından on şarkılık konser kaydı “Classic Live”ı 2017 Nisan’ında piyasaya sürmüştü.

Topluluğun geçmişinde önemli ağırlığı olan “Blessing In Disguise” ve “The Human Factor” albümleri arasında bir yerlede, klasik metal şarkılarından oluşan bir albüm olarak bahsedilen yeni çalışma merakla bekleniyor.

Uzun süredir grubun davulcusu olan Jeff Plate’in yerine bu albümde topluluğa katılan katılan “Stet Howland”ın ifadelerine bakılırsa, “Harika şarkılar, harika performanslar, harika prodüksiyon. Gerçekten eşsiz ve özel bir albüm. Şarkılar güçlü, hassas ve Metal Church vizyonunu yansıtıyor, grubun ilk yıllarındaki hayranlarını memnun edecek ve anında favori olacak şarkılardan oluşuyor”.

Seksenli yıllarda fırtınalar kopartan ve art arda yayımladıkları Metal Church (1984), The Dark (1986) ve Blessing in Disguise (1989) albümleriyle adını metal sahnesinin büyükleri arasına yazdıran topluluğun yeni albümünden ilk video albümle aynı adı taşıyan şarkıya geldi.

Metal Church yeni albüm şarkı listesi ve paylaşılan ilk şarkı “Damned If You Do” hemen burada.

Metal Church “Damned If You Do” şarkı listesi:

  1. Damned If You Do
  2. The Black Things
  3. By The Numbers
  4. Revolution Underway
  5. Guillotine
  6. Rot Away
  7. Into The Fold
  8. Monkey Finger
  9. Out Of Balance
  10. The War Electric

What's your reaction?

tr_TRTurkish