Kurt Vile’den Albüm Detayları ve Yeni Şarkı “Bassackwards”

Geçtiğimiz ay paylaştığı “Loading Zones” şarkısıyla geri dönen Kurt Vile, şimdi de yeni albüm haberi ve ayrıntılarıyla karşımıza çıkarken yeni bir şarkı yayımlamayı da ihmal etmiyor.

Yeni Kurt Vile albümünün “Bottle It In” başlığıyla ve 12 Ekim’de Matador Records etiketiyle piyasaya sürüleceği açıklandı.

2015 tarihli “B’lieve I’m Goin Down” albümü ve 2017’de Courtney Barnett ile ortak imza attıkları “Lotta Sea Lice”ın ardından yolu gözlenen Vile, yeni albümden, kendine has hissiyatın sürdüğü ve on dakikalık süresiyle dinleyeni içine çeken “Bassackwards” isimli ikinci parçanın paylaşımını yaptı.

Albümün kayıt aşamalarına gelince. Yeni şarkı “Bassackwards” ile birlikte birkaç şarkı Los Angeles’taki The Beer Hole’da Alabama Shakes ve The War on Drugs ile de çalışan mühendis / yapımcı Shawn Everett ile kaydedilirken büyük bölümü Interpol ve The National albümlerinde de imzası bulunan Peter Katis iş birliğiyle Bridgeport, Connecticut’taki Tarquin Studios’ta kayıt altına alınmış.

Ayrıca kayıtlarda Kim Gordon ve Cass McCombs gibi birçok isimle birlikte Warpaint’den Stella Mozgawa ve Mary Lattimore’un katkıları da dikkat çekiyor.

Yeni Kurt Vile albümü “Bottle It In” şarkı listesi, yeni paylaşılan “Bassackwards” ve geçtiğimiz ay yayımlanan “Loading Zones” hemen burada.

Kurt Vile “Bottle It In” şarkı listesi şu şekilde:

 1. Loading Zones
 2. Hysteria
 3. Yeah Bones
 4. Bassackwards
 5. One Trick Ponies
 6. Rolling With the Flow
 7. Check Baby
 8. Bottle It In
 9. Mutinies
 10. Come Again
 11. Cold Was the Wind
 12. Skinny Mini
 13. (Bottle Back)

Kapak Fotoğrafı: Jauhien Sasnou

tr_TRTurkish