Gary Moore’a Saygı Albümünden Yeni Şarkı Geldi “Empty Rooms”

6 Şubat 2011 tarihinde hayata veda eden müzik dünyasının gelmiş geçmiş en mühim gitaristlerinden Gary Moore’a adanan ve bir birinden önemli isimlerin katıldığı saygı albümünden şarkılar paylaşılmaya devam ediliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında paylaşılan, Danny Bowes, John Sykes ve Don Airey’in yer aldığı “Still Got The Blues” ve Steve Morse ile Ricky Warwick’in imza attığı “Parisienne Walkways”in ardından bir başka önemli Gary Moore parçası “Empty Rooms”un da paylaşımı yapıldı.

“Empty Rooms”da, vokal ve klavyede Neil Carter, bas gitar, armonika ve geri vokalde Bob Daisley, davulda Rob Grosser, gitarda Illya Szwec ve geri vokalde Rosanna Daisley yer alıyor.

Ayrıca, bu önemli albümde, daha önce Gary Moore ile birçok kez çalışmış Don Airey (Deep Purple, Rainbow) ve Glenn Hughes (Deep Purple) ile birlikte Eric Singer (Kiss), Darrin Mooney (Primal Scream) ve usta gitaristin ilk profesyonel grubu olan Skid Row’un lideri Brush Shiels de albümde yer alan isimlerden.

Dahası, Doug Aldrich (Whitesnake, Dio), Steve Lukather (Toto), Joe Lynn Turner (Rainbow), Jeff Watson (Night Ranger), Damon Johnson (Black Star Riders, Alice Cooper) ve Stan Webb (Chicken Shack)’de bu önemli projede bulunup Gary Moore’a saygılarını sunanlardan.

Esasen, 80’lerin başından beri Gary Moore ile bas gitar çalan Bob Daisley’in fikir babası olduğu “Moore Blues for Gary – A Tribute To Gary Moore” isimli albüm, 26 Ekim’den itibaren earMUSIC etiketiyle piyasaya sürülecek.

Bob Daisley, Gary Moore’a bir blues albümü yapması gerektiğini söylemesiyle tanınıyor. Sonrasında, “Still Got The Blues” ortaya çıkıyor ki albüm, çok sayıda klasik modern blues albümünün örnek aldığı büyük bir hit oluyor.

Albümden, bu güne kadar paylaşılan “Empty Rooms”, “Parisienne Walkways” ve “Still Got The Blues” hemen burada.

What's your reaction?

tr_TRTurkish