Baba Zula’dan Yeni Video “Kervan Yolda”

Memleket müzik sahnesinin nevi şahsına münhasır topluluklarından Baba Zula, geleneksel doğu kökenli enstrümanları elektronik öğelerle birleştirerek bambaşka ufuklar aralayan tınılarıyla dinleyici nazarında bambaşka bir yere oturmuştu.

1996 yılında Mehmet Levent Akman ve Osman Murat Ertel tarafından kurulan Türk Psychedelic müziğinin önemli temsilcilerinden olan topluluk, günümüzde Ümit Adakale ve Periklis Tsoukalas’ın katılımlarıyla birlikte yoluna devam ediyor.

3 Mayıs tarihinde yayınladığı “Kızıl Gözlüm” isimli EP’sini yayımlayan topluluk, “Kervan Yolda” (Schneider TM Remix) isimli yeni şarkısını da bir video ile taçlandırdı.

500 adetle sınırlı 12″ single plak olarak da yayımlanan EP’de “Kızıl Gözlüm” ile birlikte “Kervan Yolda” şarkısının da Schneider TM ve Arastaman imzalı iki remix versiyonu yer alıyor.

İsminin “Derin Derin” olacağı ve Eylül ayında yayımlanması beklenen yeni Baba Zula albümünde de yer alacak “Kervan Yolda” şarkısının Schneider TM Remix versiyonu için çekilen videonun yönetmen koltuğunda Cenk Kaptan ismini görüyoruz.

Aşağıda, “Kervan Yolda” videosuna göz atabilir, “Kızıl Gözlüm” şarkısı ve EP’ye kulak verebilirsiniz.

tr_TRTurkish