Tori Amos Gelecek Albümün İlk Şarkısı “Speaking With Trees”i Paylaştı

Tori Amos, 16. stüdyo albümü Ocean to Ocean’ın yayınına bir ay kala albümün ilk şarkısı “Speaking With Trees”i paylaştı.

29 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak albümde Amos, geçen yılın kaotik olaylarını müziğine kanalize ederken albüm, siyasi çalkantı ve pandemi ile olduğu kadar çevresel kaygılar, kayıp, iyileşme ve yetkilendirme gibi konulara kafa yoruyor.

Amos, albümün çoğunu pandeminin zirvesi sırasında yazdı ve yeni şarkı “Speaking with Trees”, canlı müzik asla geri gelmeyecek uzak bir anı gibi göründüğünde, kendisinin ve sanatçı arkadaşlarının hissettiği derin umutsuzluk ve kayıp duygusuyla yüzleşiyor.

Etkileyici bir piyano motifi ve güçlü ritmin eşliğinde Amos, “Ağaçlarla konuşurken, neredeyse eminim / Benimle birlikte yas tutuyorlar” diyor.

Amos yaptığı açıklamada, “Bu, kayıplarınız ve bunlarla nasıl başa çıktığınızla ilgili bir albüm” diyor ve ekliyor, “Neyse ki yeterince uzun yaşadığında, olmak istediğin anne, olmak istediğin eş, olmak istediğin sanatçı gibi hissetmediğini fark edebilirsin. Bunu değiştirmek için bulunduğunuz yerden yazmanız gerektiğini anladım. Kendi cehennemimdeydim, bu yüzden kendime dedim ki, o zaman oradan yazıyorsun – daha önce yaptın.”

Ocean to Ocean, Amos’un 2017 tarihli “Native Invader”dan bu yana ilk solo albümü olacak ancak Amos geçen yıl dört şarkılık bir Noel EP’si olan Christmastide’ı yayımlamıştı. Geçen Mayıs ayında da “Resistance: A Songwriter’s Story of Hope, Change, and Courage” başlıklı anı kitabı okuyucuyla buluşmuştu.

Kapak fotoğrafı: Desmond Murray

tr_TRTurkish