John Mellencamp ve Bruce Springsteen’in İlk Ortak Şarkısı “Wasted Days” Yayında

John Mellencamp ve Bruce Springsteen’in üzerinde iş birliği yaptıkları ilk şarkı “Wasted Days” yayında.

Şarkı aynı zamanda Mellencamp’ın 25. Albümünün ilk habercisi olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Albüm hakkında pek bilgi olmasa da Springsteen bu yılın başlarında, “John’un albümündeki üç şarkı üzerinde çalıştım ve onunla Indiana’da biraz zaman geçirdim” demişti.

Şarkının sözü ve müziği Mellencamp’tan gelirken, Springsteen gitar ve vokallerde şarkıya eşlik ediyor. Şarkı, 70’li yaşlar civarındaki iki ihtiyar delikanlının boşa harcanan zamanlar için söyledikleri bir ağıt niteliği taşıyor.

Mellencamp “Daha kaç yaz kaldı?” diyor ve devam ediyor, “Kaç gün boşa gitti?/ Kim bu son dramatik yılları sayıyor?/ Burada kaç dakikamız var?

Bruce Springsteen kısa süre önce Springsteen and the E Street Band’in efsanevi No Nukes konserlerinin film ve konser albümü olan “The Legendary 1979 No Nukes Concerts”ı duyurdu. Son Springsteen stüdyo albümü “Letter to You” ise geçen Ekim ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

Mellencamp ise en son Aralık 2018’de “Other People’s Stuff” isimli cover derleme albümünü yayımlamıştı. Albümde Mellencamp’ın daha önce çeşitli saygı albümleri için kaydettiği cover şarkıları, bir belgesel müziği ve son 25 yıldaki kendi stüdyo albümlerinden seçilen dört şarkı yer alıyordu. Albümdeki daha önce mevcut olmayan tek bir şarkı ise aynı zamanda albümün tek single’ı olan “Eyes on the Prize”ın 2012 stüdyo kaydı olmuştu.

tr_TRTurkish