Taha Gürbüz’ün Lila’nın Eşlik Ettiği Yeni Şarkısı “Masa” Yayında

Son olarak geçtiğimiz Nisan ayında dört şarkının yer aldığı “Fil” isimli EP’sini müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün, bir ayrılık hikayesini anlattığı şarkısı “Masa”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yerli alternatif pop sahnesinin sevilen isimlerinden Lila’nın da sesi ve yorumuyla Taha Gürbüz’e eşlik ettiği şarkının Umut Can Sevindik’in yönetmenliğinde çekilen klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu.

Taha Gürbüz, elektronik öğeler barındıran, nakaratta ritmik gitar yapısının eşlik ettiği ve kaotik bir ilişkinin kaçınılmaz bir şekilde kendiliğinden bitişini anlattığı şarkıyı, “İlişkinin tüm kaotikliğine rağmen son derece sakin, kimsenin kimseyi suçlamadığı ve makul sebeplerle yaşanan bir ayrılığın hikayesi” sözleriyle anlatıyor. Sevgilisinin gidişini anlamaya çalışırken yaşadığı duygusunu anlatan şarkıda, Taha Gürbüz’e, müzikseverlerin alternatif pop sahnesinden tanıdığı Lila da sesi ve yorumuyla eşlik ediyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlanan şarkının mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. MASA’nın kapak tasarımını ise tasarımcı İpek Şirin hazırladı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı ve daha önce Plaket ve Jilet gruplarıyla adından söz ettiren Taha Gürbüz, 2017 yılındaki ilk solo albümü “Manyak”ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish