Melisa Karakurt’un Yeni Teklisi “Herkes Kendine Gidince” Yayında

Türk soul müziğinin en iddialı temsilcilerinden Melisa Karakurt, son teklisi “Herkes Kendine Gidince”de, lo-fi ve neo-soul soundları lirikal zenginliğiyle harmanlayarak özgünlüğünü ortaya koyuyor.

Birbirini sevmek ve birliktelik arasındaki ince çizgiyi işleyen bu şarkıda kendine “dönme” ihtiyacının getirdiği vedayı dinliyoruz.

“Herkes Kendine Gidince”, bir arayış, yol ayrımında bir iç çekiş, severken bırakmanın ve kendine dönmenin şarkısı. Bir yandan geride kalanın yokluğunda oluşan boşluğun hikâyesini dinleyici ile buluştururken, bir yandan da sanatçının gelecek albümünü müjdeliyor.

2015 yılında İstanbul’a taşınmasının ardından Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı olan ve Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda finalist olarak yer alan Melisa Karakurt’un ilk single çalışması olan “Onlarca Yüzlerce Binlerce”, 2018 yılında dinleyiciyle buluşmuştu.

Bunu takip eden türkü yorumu “Bir Fırtına Tuttu Bizi”, en çok dinlenen şarkılarından biri oldu. İlk İngilizce single’ı olan “Istanbul” ise elektronik bir yapının içerisine yerleştirilen etnik enstrümanlar ile dikkat çekti. Sosyal medya platformlarında yayınladığı cover videoları ve farklı sanatçılarla yaptığı iş birlikleri ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Melisa Karakurt’un bestelerinde umut, tekrar eden bir tema olarak yer alıyor. Melisa, zorluklar karşısında ilerlemeye devam etmek ve bu hareketin getirdiği büyümeye inanıyor. Hayat yolculuğunda bulunduğu her ana yaptığı müziğin elçiliği ile dokunarak bu inancını samimiyetle dinleyicilerine aktarıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish