Soft Analog’dan Baharın Coşkusunu Yansıtan Yeni Tekli: ‘Sen Yanımda Kal’

Soft Analog, 2023 Ekim ayında dinleyiciyle buluşan ‘Dans İllüzyon’ albümü ve farklı müzisyenlerle ortak yayımladıkları şarkıların ardından yeni single’ları ‘Sen Yanımda Kal’ı, 3 Mayıs’ta dinleyiciyle paylaştı.

Yeni şarkı ‘Sen Yanımda Kal’, baharın tazeliğini ve yazın sıcaklığını hissettirerek dinleyicileri mutlu ve romantik bir havaya sokmaya hazır.

Funky ve hafif disko tınılarına sahip olan bu şarkı, keyifli gitarlar, groove baslar ve hareketli ritimleriyle herkesi tatlı bir dansa davet ediyor.

İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik tarafından 2019 yılında Ankara da kurulan Soft Analog, disko, synth-pop, dream-pop, funk, elektro dans pop ve dans müziği türlerinin seslerinden etkilenmektedir. Grubun ilham kaynağı, ’80’ler ve ’90’lardaki seslerden gelirken, özellikle o dönemin synthhesizer’larından, disko-funk bas ve davul ritimlerinden ve eski moda tarzından etkileniyor. Modern yaşamın yarattığı duyguları ve farkındalığı konuşan Soft Analog, şarkılarında dinleyiciyi melankolik ve eleştirel sözlerle buluşturuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish