Kings Of Leon Gelecek Albümü ‘Can We Please Have Fun’ı Yeni Single ‘Mustang’i Paylaşarak Duyurdu

Kings Of Leon ‘Can We Please Have Fun’ başlıklı yeni albümünün detaylarını albümün çıkış single’ı ‘Mustang’i paylaşarak duyurdu.

Yeni albüm, grubun dokuzuncu tam uzunluktaki stüdyo albümü olacak ve 2021’de çıkan “When You See Yourself” sonrası ilk Kings Of Leon şarkılarına ev sahipliği yapacak.

Mayıs’ın 10’unda dinleyiciyle buluşacak albüm, grubun beklentilerden sıyrıldığı, sound’larını denediği ve adından da anlaşılacağı üzere biraz eğlendiği bir albüm olacak. Dark Horse Studio’da kaydedilen albümün prodüktörlüğünü yeni iş birlikçi Kid Harpoon üstlenirken, grup cesur kökenlerine geri dönüyor ve bir yandan da sound’larını yeni alanlara taşıyor.

Şarkıcı Caleb Followill, “Şimdiye kadar parçası olduğum en keyifli albümdü,” derken grup arkadaşı Nathan Followill de aynı fikirde olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Sanki kendimize müzikal olarak savunmasız olma izni vermişiz gibi… Bir rock grubunun her şarkının 11’de olması gerekmediğini kabul etmekten utanmamasına bayılıyorum.”

Basın bülteninde paylaşıldığı üzere, yakında çıkacak albümün sound’u Kings Of Leon’u “vizyon ve amaçta birleşmiş, stresten arınmış ve pozitif bir atmosferin tadını çıkarırken” görüyor ve bugün uzunçaların ilk tadımlık single’ı ‘Mustang’ kulaklarımıza ulaşıyor.

Albümdeki şarkılar şirketler arası geçiş sürecinde ve üyelerin yeni materyal paylaşma baskısı hissetmeden yazıldı. Grup, bu sayede ortaya çıkan sonuçta sadece ağır bir sound’a odaklanmak yerine farklı duyguları ele aldıklarını belirtiyor.

Gruptan Jared Followill, “Etiket baskısı ya da buna benzer bir şey yaşamadık,” diye açıklıyor. “Bu bize müzik dışında başka bir şey düşünmek zorunda kalmadan harika bir şey yapma özgürlüğü verdi.”

Davulcu Nathan Followill, “Tam olarak olmasını istediğimiz şeyi seçebildik,” diyor ve ekliyor, “Bu bizim için büyük bir olumluluktu.”

Yeni single ‘Mustang’, albüm şarkı listesi ve kapak görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kings Of Leon ‘Can We Please Have Fun’ şarkı listesi:

1. ‘Ballerina Radio’

2. ‘Rainbow Ball’

3. ‘Nowhere To Run’

4. ‘Mustang’

5. ‘Actual Daydream’

6. ‘Split Screen’

7. ‘Don’t Stop The Bleeding’

8. ‘Nothing To Do’

9. ‘Television’

10. ‘Hesitation Generation’

11. ‘Ease Me On’

12. ‘Seen’

Kings Of Leon, 2024. CREDIT: Jared Shelton

What's your reaction?

tr_TRTurkish