Iron Maiden Solisti Bruce Dickinson Sizi “Legacy Of The Beast” Turnesinin Perde Arkasına Davet Ediyor

Iron Maiden, son “Legacy Of The Beast” turnesinden bir mini belgesel paylaştı ve hayranları grubun solisti Bruce Dickinson’ın rehberliğinde devasa turnenin yapımına götürdü.

“Behind The Scenes With Bruce” başlıklı ve iki bölüme ayrılan video toplamda yaklaşık 18 dakika sürüyor. İlk bölüm, Dickinson’ın egzersiz rutini ve bazı ekipmanların hızlı bir şekilde kontrol edilmesiyle açılıyor ve ardından kameramana grubun sahne arkası kurulumu ve rider hakkında bilgi veriyor.

Kostüm değişikliği ve setin grubun “Sign Of The Cross”u seslendirdiği önemli bölümü gibi konser boyunca gerçekleşen çeşitli değişimleri ayrıntılarıyla anlatıyor. Dickinson’ın set parçalarında gezinmesine ve grubun ekiple birlikte çalışmasına nadir bir bakış sunuluyor.

Grubun “Sign Of The Cross”u çalıp “Flight Of Icarus”a geçmesinden sonra kollarına alev püskürtücüler yerleştirilmiş özel bir elbise kullandığı bölüme değiniyor. “Bazen ellerimde birkaç yanık oluyor,” diye takılıyor ve ara sıra kendini havaya uçurmak zorunda kalacağını belirtiyor.

Videonun ikinci bölümünde Dickinson, içinde yaşadığım garip dünya diyerek, sahnenin arkasındaki tamamen karanlık, komik küçük hobbit dünyası ile plastik pelerinler ve alev makineleri gibi ekipmanlar hakkında ayrıntılara giriyor. Şarkılar arasında sakinleşmek için uyguladığı benzersiz bir süreçten bahsediyor (böylece daha yavaş bir şarkı sırasında istemeden agresif bir şekilde şarkı söylemezsin) ve bu sayede bir havluya nefes egzersizleri yapıyor.

Oradan, şovun kostüm değişikliklerinin ve set parçalarının geri kalanını gözden geçiriyor ve şovun doruk noktası olan, Dickinson’ın bir ateş topunun başında durduğunda ve büyük bir TNT fünyesiyle kendini havaya uçurduğu bir skeçin önceki bir şovdaki tesadüfi bir andan kaynaklandığını açıklıyor.

Iron Maiden’ın “Legacy Of The Beast” turu, bu yılın mayıs ayından ekim ayına kadar sürdü ve seyahat programında toplam 140 gösteriyle gerçekleşti. Bu tur grubun, 1986-87’deki “World Slavery Tour”ndan bu yana en büyük turnesi oldu.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish