IDLES Gelecek Albümü “TANGK”ı Yeni Single “Dancer” ile Duyurdu

TANGK, 16 Şubat 2024’de Türkiye’de GRGDN Müzik Temsilinde Partisan Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak.

Albümün yapımcılığını Nigel Godrich, Kenny Beats & Mark Bowen üstleniyor. Back vokallerde LCD Soundsystem’in James Murphy ve Nancy Whang isimlerini görebiliriz.

Birleşik Krallık’ın Bristollü grubu IDLES, beşinci albümü TANGK’ı duyurdu. Grammy adayı albümleri CRAWLER’ın 11 parçalık devamı olan TANGK’ın yapımcılığını Nigel Godrich (Radiohead, The Smile, Beck), gruptan Mark Bowen ve Kenny Beats (Denzel Curry, Vince Staples, Benee) üstleniyor. 

TANGK, grubun nefes kesici albümler serisinde şimdiye kadarki en iddialı ve çarpıcı kaydı. Godrich, Beats ve Bowen’in mükemmel birlikteliğiyle IDLES, son on yılda rock’ın en güçlü isimlerinden biri oldu. TANGK geniş kapsamlı, konsantre, yaratıcı ve dolaysız bir albüm.

Albüm hakkında konuşan solist Joe Talbot, “TANGK… Aşka ihtiyacım vardı. Ben de bunu yaptım. Dünyaya sevgi verdim ve bu büyülü bir his. Bu bizim minnet ve güç gösterme albümümüz. Tamamı aşk şarkıları. Hepsi aşk…”

Hareketli ve sarsıcı ilk tekli “Dancer”, videosuyla beraber bugün yayınlandı. Parçadaki bas ve gitar Talbot’a dans pistinde ter ve seks hakkında konuşmak için alan sağlıyor. (LCD Soundsystem’den James Murphy ve Nancy Whang’i de back vokalde duyabilirsiniz). Talbot, IDLES’ın temel yeni mantrasını sunuyor: “Kendimi sana veriyorum/Sen pistte hareket ettiğin sürece.”

Şarkı yeni bir ilişkinin coşkusundan bahsediyor ama aynı zamanda IDLES ve hayranları ya da IDLES ve dünya arasındaki özel dinamiklerle de ilgili. Bu bir aşk şarkısı, tıpkı TANGK’ın bir aşk albümü olduğu gibi -şimdi ya da sonsuza dek, yaklaşan boşluk hissini savuşturmak için yüksek sesle haykıracak bir şeye ihtiyaç duyan herkese açık.

Joe Talbot; “Dancer”, dans pistinin kalp atışından gelen, vücudunuza yayılan, size müzikten, aşktan ve kendinizden hayat veren şiddettir.” diyor. 

 ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

IDLES “TANGK” şarkı listesi:

1. IDEA 01

2. Gift Horse

3. POP POP POP

4. Roy

5. A Gospel

6. Dancer

7. Grace

8. Hall & Oates

9. Jungle

10. Gratitude

11. Monolith

IDLES, Press Photo by Tom Ham

What's your reaction?

tr_TRTurkish