GOSS’tan Yıpratıcı Zorluklara Dair: “Neden?”

“Karakter katili bu düzen, acımaz kalbimi ezer!”

Kadıköy çıkışlı bağımsız electronic rock / synth pop grubu GOSS’un uzun zaman üzerinde çalıştığı “Neden?” adlı teklisi 20 Ekim Cuma günü dinleyiciyle buluştu.

Gözde Oktaş ve Serkan Serter’den kurulu grubun üç sene önce yazmaya başladığı bu parça, bağımsız bir grup olarak müzik sahnesinde var olmak için yaşadıkları zorluklardan esinlenerek ortaya çıktı. Geçen sürede sayısız versiyonu yapılan “Neden?”, grubun içine sinmemesi nedeniyle bugüne kadar yayımlanmamıştı. GOSS’un, prodüktör Kaan Arslan ile bir araya gelmesiyle şarkı son halini aldı.  Dürüst sözleri, enerjik ve sürükleyici altyapısıyla öne çıkan parçanın albüm kapağı, Soft Analog grubundan İdil Tavşan’ın imzasını taşıyor.

Bağımsız müzisyenlerin iş birliğinden doğan “Neden?” sadece müzik sektöründeki değil birçok yaratıcı sektörde yer alan sanatçının yaşadığı zorluklar ve sektörün yıpratıcılığı üzerine yazılmış samimi ve dikkat çekici bir eser.

Söz ve müziğin GOSS’a ait olan parçanın prodüksiyonuyla birlikte mix ve mastering’i de Kaan Arslan’a ait. Saygın Ayyıldız tarafından çekilen fotoğraflarda; styling’i Yusufcan Dursun, saç tasarımını Aykut Akkoç ve makyaj tasarımını Gözde Duman üstlendi. GOSS, 16 Kasım’da Dorock Sahnesinde dinleyicileri ile buluşacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish