Cyndi Lauper’ın Hayatını Konu Alan “Let the Canary Sing” Belgeselinden Fragman Paylaşıldı

Pop ikonu Cyndi Lauper’ın hayatını konu alan yeni belgesel “Let the Canary Sing”in yayın tarihi belli olurken, belgeselin fragmanı da paylaşıldı.

Sanatçının on yıllara yayılan kariyerini konu alan proje 4 Haziran’da Paramount+’ta gösterime girecek. Uzun metrajlı çalışmanın yönetmenliğini, daha önceki çalışmaları arasında The Go-Gos ve 1970’lerdeki Laurel Canyon müzik sahnesi hakkında belgeseller bulunan Alison Ellwood üstlendi.

Fragmanda, Lauper’ın hayatından arşiv görüntüleri, “Girls Just Wanna Have Fun” ve “Time After Time” gibi bazı hitleriyle birlikte Billy Porter ve Patti LaBelle gibi sanatçı dostlarıyla yapılan röportajlarla yer alıyor.

Belgesel hakkında konuşan Lauper şunları söyledi: “Yıllar boyunca hayatım ve çalışmalarım hakkında bir belgesel yapmam istendi ama hiçbir zaman doğru zaman olduğunu hissetmedim. Ta ki şimdiye kadar. Alison Ellwood ile ilk tanıştığımda, hikayemi dürüstçe anlatacağı konusunda ona güvenebileceğimi hemen anladım ki bu benim için son derece önemliydi ve o da bunu başardı.”

Let the Canary Sing, Lauper’ın müzik kariyerinin ötesinde bilgiler vaat ediyor ve bir aktivist olarak geçmişine de ışık tutuyor. Fine Point Films ve Sony Entertainment’tan yapılan açıklamada, “müziği, sürekli gelişen punk tarzı, sarsılmaz feminizmi ve yorulmak bilmeyen savunuculuğuyla nesiller üzerindeki derin etkisi” vurgulanıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish