Yeni Peyk Şarkısı Huzurlarınızda “Derdini Bul”

Başlangıcı çok daha eskilere dayansa da 2007 tarihli “Suluşaka” albümüyle müzik dağarcığımıza keskin bir dalış yapan Peyk, “Derdini Bul” isimli yeni şarkısıyla huzurlarınızda.

Söz ve müziğinin, grubun Yasin Soyöz ile iş birliği ürünü olan şarkı, geniş bir konuk müzisyen kadrosunun katılımıyla kaydedilmiş.

Klavye, guilele ve geri vokalle birlikte mix ve mastering aşamalarında Yasin Soyöz’ün dokunuşları bulunurken, kemanda Ebru Söylemez, Engin Ergen, çelloda Feride Berin Öget, kontrabasta Arda Özkan ve Trompette Dilan Balkay’ın yanı sıra akustik gitarda Veys Çolak, geri vokallerde ise Volkan Uzunhasanoğlu ile Gökhan Erol yeni Peyk şarkısında emeği olan müzisyenler.

Spagetti western filmlerinden sahnelerin gözümüzde belirdiği şarkının soundu, vokalde İrfan Alış’ın her zamanki kendine has yorumu ve kişiyi iç muhasebe yapmaya iten sözel içeriğiyle bir araya geldiğinde yine tekrara alınacak bir Peyk şarkısı olarak çıkıyor karşımıza.

Vokalde İrfan Alış, gitarda Serdal Ersoy, vurmalılarda Ertan Çalışkan, keman, klavyede Özgür Ulusoy ve basta Barış Tokgöz’den oluşan Peyk, son olarak 2018 tarihli “Lay Lay Lom” albümüyle dinleyiciyi selamlamıştı.

Aşağıda, görselinde Şevket Sönmez’e ait bir tablonun kullanıldığı yeni peyk şarkısı “Derdini Bul”a kulak verebilirsiniz.

tr_TRTurkish