Yatak Odasında Graffiti

Ben renkli bir kişiliğim, değişkenim, sağım solum belli olmaz ve bunu da seviyorum diyorsanız, birazdan göreceğiniz tasarımlar tam size göre. Kim bilir belki de elinize boya ve fırçayı alıp ya da işin ehline başvurup kendinize ikili bir dünya yaratabilirsiniz.

Ukraynalı sanatçı Pavel Vetrow, “Sunday” adını verdiği tasarım konseptinde iki karşıt dünya yaratarak onları birleştirdi. Sunday bir otel odasının iki farklı tarafını, TV ekranı ve yatak da dâhil olmak üzere, mükemmel bir çizgi ile yukarıdan aşağı birbirinden ayırıyor.

Odanın bir tarafında her şey temiz ve tamamen beyaz. Diğer tarafında ise her şeyin yüzeyi renkli graffitiler ile yoğun bir şekilde kaplanmış. Fransız sanatçı TILT’den ve onun Panik Odası adlı eserinden esinlenen Pavel’in tasarını zihin açıcı, yaşanabilir bir sanat eseri. Sokak sanatının renkleri ve minimalist tasarımın bir miktar sarsıcı temizliği arasındaki kaosun kontrasının çizilmesi olarak da ifade edilebilir.

Pavel görsel tasarım, mimari ve iç mekân tasarım şirketlerinde çalışan bir sanat direktörü. Sanatçının oldukça geniş ve etkileyici bir portfolyosu var ancak “Sunday” gerçekten kendine özgü bir çalışma.

pavel-vetrov-sunday-half-painted-apartment-designboom-01

pavel-vetrov-sunday-half-painted-apartment-designboom-02

pavel-vetrov-sunday-half-painted-apartment-designboom-03

pavel-vetrov-sunday-half-painted-apartment-designboom-04

pavel-vetrov-sunday-half-painted-apartment-designboom-06

Daha fazlası için tıklayın

tr_TRTurkish