Yanan Festivalden Muhteşem Fotoğraflar

Devasa çölün ortasına kurulan hayal ürünü bir şehir düşünün ve sonra bu şehrin yakılıp yıkıldığını. Aklınıza Mad Max’ten sahnelerin gelmesi olası. Çünkü fantastik filmlere taş çıkaran görüntülerin ortaya çıktığı bir festivalde görecekleriniz gerçek dünyanın sınırlarını zorlar nitelikte.

El yapımı garip araçlardan, kendi vücutlarından sanat eseri yaratanlara kadar birbirinden ilginç materyal ve performansla karşılaşabileceğiniz Burning Man Festivali, 1986 yılında San Fransisco kumsallarından bir grup insanın eğlencesi olarak başlamış ve bugüne on binlerce kişinin takip ettiği bir etkinliğe dönüşmüş durumda. ABD’nin Nevada eyaletinde Black Rock Çölü‘nde yapılan Burning Man Festivali gerçekten sıradışı.

Fotoğrafçı Victor Habchy için ise bu festival 2014’te başladı. Sanatçı bu deneyimi için Bored Panda sitesine yaptığı açıklamada,  “Ben sadece sırt çantamı doldurdum ve bu muhteşem etkinliğe katılmak için dünyayı dolaştım. Yalnız geldim ama sana bir şey söyleyeyim, bir saniye bile yalnız kalmadım. Hayatımda hiç bu kadar sevgi, bu kadar özgürlük ve bu kadar çok kendini ifade deneyimi yaşamadım,” diyor.

Habchy festivalden eli boş da dönmüyor ve çektiği fotoğraflarla etkinliğe yeni fanlar kazandırmayı başarıyor.

burning-man-festival-photos-victor-habchy-21

burning-man-festival-photos-victor-habchy-26

burning-man-festival-photos-victor-habchy-28

burning-man-festival-photos-victor-habchy-16

burning-man-festival-photos-victor-habchy-17

burning-man-festival-photos-victor-habchy-32

burning-man-festival-photos-victor-habchy-13

burning-man-festival-photos-victor-habchy-23

burning-man-festival-photos-victor-habchy-25

burning-man-festival-photos-victor-habchy-15

What's your reaction?

tr_TRTurkish