Tom Morello’dan Gelecek Albümün Yeni Şarkısı Phantogram Eşlikli ‘Driving to Texas’

Tom Morello, yaklaşan albümü “The Atlas Underground Fire”dan ‘Driving to Texas’ isimli yeni şarkısını paylaştı.

New York merkezli dream pop, electronica ikilisi Phantogram’ın eşlik ettiği şarkı, Mom + Pop aracılığıyla 15 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak albümden çıkan ikinci kayıt oluyor.

Morello yaptığı açıklamada, “İlk Atlas Underground albümümde Phantogram’dan Josh [Carter] ile birlikte çalışmıştım ve Sarah ile bu kayıt üzerinde iş birliği yapma konusunda bana ulaştığında çok heyecanlandım” dedi. “Bu şarkı cehennem gibi ürkütücü – karanlık bir yolculuk, işkence görmüş bir ruh için bir mücadele. Gitar solosunun, kahramanın kaderine karar vermek için aşağı inen intikamcı bir melek gibi hissetmesi gerekiyordu. Uçuruma mı inecekler yoksa kurtuluşu mu bulacaklar? ‘Driving to Texas’, bu kayıtta duyacağınız müziğin genişliğini gerçekten gösteriyor. Sarah bugün şarkı söyleyen herkes arasında en akılda kalıcı ve güzel seslerden birine sahip ve Josh’un prodüksiyonu stil açısından çok taze ve ürkütücü.”

Morello daha önce gelecek albümden, Bruce Springsteen ve Eddie Vedder ile birlikte AC/DC’nin “Highway to Hell” şarkısının coverını paylaşırken, albüme katkı veren diğer isimler arasında Chris Stapleton, Mike Posner, Damian Marley, Grandson ve Bring Me the Horizon yer alıyor.

tr_TRTurkish