The Rolling Stones, Merhum Davulcu Charlie Watts’ın Kayıtlarının Yer Aldığı Yeni Bir Albüm Üzerinde Çalışıyor

The Rolling Stones’un gelecek albümünde, 2021 Ağustos’ta yaşamını yitiren davulcu Charlie Watts’ın çaldığı kayıtlar da yer alacak.

The Sun’ın haberine göre gitarist Ronnie Wood, grubun yeni albümünün önümüzdeki yaz yayımlanacağını söyledi. Albümde, Watts’ın yanı sıra tur davulcusu Steve Jordan’ın çaldığı bölümler birlikte yer alacak.

İkonik rock’n’roll grubunda 60’ların başındaki oluşumundan beri davul çalan Charlie Watts geçen yıl 80 yaşında hayatını kaybetmişti.

Gitarist Wood, The Sun gazetesiyle gerçekleşen özel bir sohbette şunları söyledi: “Şu anda yeni albümü kaydediyoruz ve birkaç hafta içinde devam ettirip bitirmek için Los Angeles’a gideceğiz.”

Grubun gelecek albümü, 2005’teki ‘A Bigger Bang’den bu yana, neredeyse yirmi yıldır orijinal materyalden oluşan ilk stüdyo kayıtları olacak.

Efsanevi grubun hayatta kalan üyeleri, birçok kez sahnede ve röportajlar sırasında Watts’ın kaybı hakkında konuştular. 24 Ağustos’ta Mick Jagger, Watts’ın yıllar boyunca çekilmiş görüntülerinin bir montajını “Till The Next Goodbye” şarkısı ve duygularını aktardığı bir konuşma eşliğinde paylaştı.

Jagger, “Charlie’yi özlüyorum çünkü harika bir mizah anlayışı vardı,” diyor ve ekliyor, “Ayrıca grubun dışındaydık… eskiden çok takılırdık ve ilginç zamanlar geçirirdik. Sporu severdik: futbola giderdik, kriket maçlarına giderdik ve müzikten başka ilgi alanlarımız da vardı. Ama tabii ki Charlie’yi gerçekten çok özlüyorum.”

Nme.com

tr_TRTurkish