The National Gelecek Albümden Yeni Şarkı “Eucalyptus”u Paylaştı

The National, 28 Nisan’da 4AD aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümleri “First Two Pages of Frankenstein”dan yeni single “Eucalyptus” ile dinleyiciyi can evinden vuruyor.

Geçen yıldan beri grubun konserlerinde yer verdiği şarkının stüdyo kaydı, Dessners’ın yükselen prodüksiyonuna daha büyük bir genişlik ve şarkıcı Matt Berninger’in nefis aktarımı ile bir ayrılığın mantıksal sonuçlarına kafa yorarken duyulan nostaljiye daha net bir derinlik getiriyor.

Bir zamanlar paylaştıkları değerli eşyaları ortadan kaldırıp kaldırmayacağını veya geride bırakacağını, Cowboy Junkies ve The Afghan Whigs gibi bağ kurdukları müziklere nasıl değer biçeceğini masaya yatırıyor.

Berninger yaptığı açıklamada, “Kayıt boyunca uçuruma bakan ve bir ilişkinin yolunda gidip gitmediğini merak eden çok şey var” diyor. “‘Eucalyptus’, bir ayrılıktan sonra eşyalarını paylaşan bir çift hakkındadır. Aldığımız maden sularını ne yapacağız, tüm bu bitkilere ne olacak?’ birine ne zaman bu kadar bağlı hale geldiğinizi düşünmek zorunda kalıyorsunuz.”

“Eucalyptus”, The National’ın önceki single’ları “Tropic Morning News” ve “New Order T-Shirt” sonrası ulaşıyor kulaklarımıza.

Yeni albüm “First Two Pages of Frankenstein”, 2019’daki “I Am Easy to Find”tan bu yana grubun ilk yeni şarkılarını içeriyor. Albümde ayrıca Taylor Swift, Phoebe Bridgers ve Sufjan Stevens ile ortak çalışmalar da yer alıyor.

“Eucalyptus”, Chris Sgroi tarafından yönetilen müzik videosu ile servis edildi.

tr_TRTurkish