The Madcap’in İlk Albümü “The Madcap Rising” Yayınlandı

Çeyrek asır sonra Türkiye’de bir Glam albümü yayınlanıyor! Uzun saç, gösterişli, renkli kıyafetler ve yüksek enerjili sahne performansları ile Rock müziğin eğlenceli tarafında duran Glam tarzının, Türkiye’deki kadın vokalli temsilcisi The Madcap’in ilk albümü “The Madcap Rising”, Alen Konakoğlu ile birlikte Deniz Sayman ve İzgi Gültekin prodüktörlüğünde Arpej Yapım etiketiyle 26 Mayıs’ta yayınlandı. Albüm şarkılarından “Put The Blame On Me”nin müzik videosu 19 Mayıs’ta müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

“The Madcap Rising”, besteleri ve sözleri grubun gitaristi Deniz Sayman’a ait olan ve birkaç şarkının söz ve müziğinde vokalist İzgi Gültekin’in de katkıda bulunduğu 10 şarkıdan oluşuyor. Albümde 9 İngilizce ve vokalist İzgi Gültekin’in müzik yaşantısına gönderme yapılarak, 1 “Bonustrack” Türkçe şarkı bulunuyor.

The Madcap Haziran 2016’da dünyaca ünlü Hard Rock Cafe zincirinin global müzik yarışması olan Hard Rock Rising’de jüri ve seyircinin oylarıyla Türkiye 1.si seçildi. Türkiye’nin en büyük festival organizasyonu olan Zeytinli Rock Festivali 2016’da 10.000lerce kişiyi coşturan The Madcap, 12 Mayıs’da Çukurova Rock Festivali 2017’nin açılışını yaptı ve Mayıs ayında The Madcap Rising albüm lansmanı için Antalya, Eskişehir, Bursa, İzmir, Ankara ve İstanbul’da konserler verdi.

Ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmeye aday olan The Madcap, vokalde İzgi Gültekin, gitarda Deniz Sayman ve Emre Sarıgün, bas gitarda Erman Erkılınç ve davulda Faruk Şenel’den oluşuyor. “Aces In My Hand”, ”Stepped On A Lego” ve ”Rock N’ Roll Revolution” tekli ve video klipleri müzikseverlerin beğenisine sunulmuştu.

The Madcap Rising Şarkı Listesi

01- Storm The Road
02 – Put The Blame On Me
03 – Rock N’ Roll Revolution
04 – Footsteps In The Sand
05 – Stepped On A Lego
06 – Long Island Blues
07 – Almighty Fear
08 – Question Of a Lifetime
09 – Aces In My Hand

”Bonustrack”
10 – 3 2 1 (Turkish)

tr_TRTurkish