Slash Yıldızlarla Dolu Yeni Blues Albümünü Duyurdu

Slash, 17 Mayıs’ta Gibson Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Orgy of the Damned” isimli yeni blues albümünü duyurdu.

Guns N’ Roses gitar efsanesi, önceki solo albümlerinde olduğu gibi bu albümde de etrafını bir dizi müzik ikonu ve konuk vokalistle çevreledi. Örneğin, albümün ilk single’ı “Killing Floor”da AC/DC’den Brian Johnson vokalde ve Aerosmith’ten Steven Tyler da mızıkada yer alıyor.

Şarkı listesinin geri kalanında da benzer yıldızlarla dolu ortak çalışmalar yer alıyor; Slash ve ekibi Robert Johnson’ın “Crossroad Blues”, Albert King’in “Born Under a Bad Sign”, Willie Dixon’ın “Hoochie Coochie Man” ve daha fazlası gibi her dönemden blues standartlarını ele alıyor.

Yıldızlar geçide niteliğindeki şarkıcılar listesinde ise Gary Clark Jr, Billy Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Chris Robinson, Tash Neal ve Beth Hart yer alıyor.

Grubun çekirdek kadrosuna gelince, Slash iki eski Blues Ball grup arkadaşı, basçı Johnny Griparic ve klavyeci Teddy Andreadis ile yeniden bir araya geldi ve davulcu Michael Jerome ve yukarıda bahsedilen şarkıcı-gitarist Tash Neal ile çalıştı. Birkaç haftalık ısınma sürecinin ardından grup, 2023 baharında Los Angeles’taki East West Studios ve Snakepit Studio’da yapımcı Mike Clink ile enstrüman kayıtlarını gerçekleştirdi.

Bu arada Slash, temmuz ayında başlayacak ve Keb Mo, Beth Hart, Kingfish, Robert Randolph, ZZ Ward, Samantha Fish ve Warren Haynes ile birlikte sahne alacağı blues merkezli bir turnenin planlarını da duyurdu. Turneden elde edilecek gelirin bir kısmı Slash ve yukarıdaki sanatçılar için önemli olan birçok hayır kurumuna bağışlanacak.

Aşağıda, AC/DC’den Brian Johnson vokalde yer aldığı yeni şarkı “Killing Floor”u dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görselini görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Slash “Orgy of the Damned” şarkı listesi:

01. The Pusher (feat. Chris Robinson)

02. Crossroads (feat. Gary Clark Jr.)

03. Hoochie Coochie Man (feat. Billy Gibbons)

04. Oh Well (feat. Chris Stapleton)

05. Key To The Highway (feat. Dorothy)

06. Awful Dream (feat. Iggy Pop)

07. Born Under A Bad Sign (feat. Paul Rodgers)

08. Papa Was A Rolling Stone (feat. Demi Lovato)

09. Killing Floor (feat. Brian Johnson)

10. Living For The City (feat. Tash Neal)

11. Stormy Day (feat. Beth Hart)

12. Metal Chestnut

Slash, photo credit: Joey Foley / Getty Images

What's your reaction?

tr_TRTurkish