Saxon “Black Is The Night” Şarkısı İçin Müzik Videosu Paylaştı

İngiliz heavy metal efsanesi Saxon, “Black Is The Night” şarkısının resmi müzik videosu paylaştı.

Şarkı, grubun Silver Lining Music etiketiyle Şubat 2022’de dinleyiciyle bulunan son albümü “Carpe Diem”de yer alıyor.

Grubun yirmi dördüncü stüdyo albümü olan “Carpe Diem”, Andy Sneap yapımcılığında İngiltere, Derbyshire’daki Backstage Recording Studios’ta kaydedilirken, miks ve mastering’i Byford ve Sneap’in ortak imzasını taşıyor.

Grubun solisti ve kurucusu Biff Byford, albümle ilgili olarak, “Her şey riffle başlar” diyor ve ekliyor, “Riff benimle konuşuyorsa, yola çıkıyoruz demektir. Bu çok yoğun bir albüm ve hepsi harika bir metal şarkısının özünün onu başlatan riff olduğu gerçeğine bağlı ve bu albümde onlardan bir sürü şarkı var” diyor.

Zor bir iki yıl oldu” diyor Biff Byford ve devam ediyor, “çünkü Eylül 2019’da kalp krizi geçirdim, bu yüzden grup için işler biraz ters gitti. Ardından iki veya üç ay sonra COVID vurdu, ancak neyse ki COVID’den önce bu albümü yazmaya ve kaydetmeye başlamıştık. Davulları Almanya’da, gitarları da çeşitli yerlerde kaydettik. Hastane yatağındayken çok yazıyordum ve hepimizin sahip olduğu fikirleri yazmak ve düzenlemek için oldukça uzun zaman harcadık. Çok yoğun bir albüm olduğunu düşünüyorum ve belki de bu yoğunluğun bir kısmı COVID döneminde hiçbir şey yapamamanın verdiği hayal kırıklığından kaynaklanıyor.”

Byford şu ifadeyle de albüm soundunu tanımlıyor, “Saxon için yarattığımız İngiliz metal gitar soundunu korumaya çalışıyoruz ve o kesinlikle 80’lerin çocuğu.”

“Black Is The Night”ın Ted Lindén tarafından yönetilen klibi hemen burada.

tr_TRTurkish