Leatherwolf’dan Yeni Single “The Henchman” ve Gelecek Albümün Detayları

80’ler metal sahnesinin mühim gruplarından Californialı heavy/power metal ekibi Leatherwolf yaklaşan albümünden yeni şarkı “The Henchman”i paylaştı.

Şarkı, 11 Kasım’da inleyiciyle buluşacak “Kill The Hunted” isimli albümden paylaşılan ikinci kayıt oluyor.

Üç gitar hattının kullanımına öncülük ettiği için “Triple Axe Attack” olarak da adlandırılan grup bundan önce albümden açılış şarkısı “Hit The Dirt”ü paylaşmıştı.

Yeni şarkı “The Henchman”, çelişkili duygular arasında destansı bir yolculuk hissi uyandıran ve bu nedenle yeni şarkıcı Keith Adamiak ve onun güçlü varlığından büyük ölçüde yararlanan bir şarkı olarak dikkat çekiyor.

80’lerden günümüze ışınlanan; üç gitar ahenginin, ikili gitar solo ve akustik kıvamın tam da grubun ayırt edici, karakteristik sounduna uygun olarak kulaklarımıza ulaşan old-school ve progresif lezzetlerle bezeli yarı ballad şarkı gelecek albüm için de beklentileri arttırıyor.

Grup lideri ve davulcu Dean Roberts şarkıyla ilgili olarak şunları söylüyor: “The Henchman tamamen kaderinizi fethetmekle ilgilidir. Ancak bunu zarafet ve haysiyetle yapıyoruz ki kaçtığımız adama dönüşmeyelim. Bazı insanlar tüm yaşamları boyunca, egolarını nasıl aşacaklarını anlayacak kadar kendileriyle yeterince derin bir bağ kuramadan geçerler. Ama asıl sebep, içlerine bakmaları gerektiğini bilmemeleriydi. Umarım bu şarkı, bireylerin istedikleri kişi olma gücüne sahip olduklarını fark etmelerine ve geçmiş travmaların onları tanımlamasına izin vermemelerine yardımcı olabilir.”

Dean Roberts grubun, 1984 çıkışlı ilk EP’sinin şekillenmesine yardımcı olan Megadeth, Kreator ve Helstar ile çalışmalarıyla da tanınan ikonik metal yapımcısı Randy Burns ile bir araya gelerek kaydettiği albümün amacıyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Geçmişi ziyaret ederken mevcut deneyiminizi, becerilerinizi ve tekniklerinizi yanınıza aldığınız zaman yolcusu etkisini iyi bir şekilde kullanırken zaman içinde bir ara bağlantı oluşturmak.”

Aşağıda albümden çıkan şarkılar “The Henchman” ve “Hit The Dirt”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Leatherwolf “Kill The Hunted” şarkı listesi:

1. Hit the Dirt                   

2. Nobody                         

3. Kill the Hunted                           

4. Only the Wicked                        

5. Madhouse                   

6. Medusa                         

7. The Henchman                           

8. (Evil) Empires Fall                      

9. Road Rage                    

10. Lights Out Again                      

11. Enslaved

What's your reaction?

tr_TRTurkish