Paul Dempsey, Garip Döngüler, Gece ve Müzik

Gecenin üçü olmuş, zamanın en hızlı aktığı anlar. Masanın başından kalkıyorum, yazdıklarım henüz bir bütünlüğe kavuşmuş değil, pencereden dışarıya bir göz atayım diyorum.

Kahveden ağzım, damağım buruşmuş halde, midem de bu durumdan pek hoşnut değil biliyorum. Pencereyi açıyorum şöyle bir havalansın ufak oda. Sokağın köşesindeki çöp konteynırında kedilerin uğraşı sabah oluşacak trafiği getiriyor aklıma. Uğraşmalar bir noktada buluşuyor sanki karnın doyuyor mu?

Çok bir açlık hissetmiyorum da ufaktan müziğe ihtiyacım var.

Geçen gece Paul Dempsey’in yeni albümünü dinliyordum bir daha bir bakayım diyerek başlıyorum albümü döndürmeye. Masanın diğer kenarında bir müsveddeye kayıyor gözüm, karalanmış bir yazı var. Ne yazmışım diye göz gezdirmek için alıyorum.

“Avustralyalı müzisyen, gitarist, şarkıcı ve besteci Paul Dempsey’in üçüncü solo çalışması piyasada. 1994 yılından beri müzik hayatına devam eden Dempsey lise yıllarında kurdukları ‘Something For Kate’ grubuyla çıktığı kariyer yolculuğunda bir çok başarılı şarkı ve albüme imza atmalarıyla parlamaya başlıyor.

2009’da çıkardığı ilk albümü ‘Everything is True’ ve 2013 yılında yayımlanan ‘Shotgun Karaoke’nin ardından şimdi de yeni çalışması ‘Strange Loop’ ile karşımızda.

Alternatif, folk rock tarzında fark yaratan şarkıların bir araya geldiği albüm son günlerin kulak kabartılması gereken çalışmalarından biri.”

‘Tamam o vakit’ diyorum. Kağıdı bir kenara fırlatıp pencere kenarındaki koltuğa atıyorum kendimi.

Şarkılar akıyor o sırada, iyi hissettiriyor, farklı bir şeyler olduğu belli. Otur bir daha dinle diyorum kendi kendime, bir kahveye daha tahammülüm yok, ne yapsam acaba onca boğaz kuruluğuna.

Albüm bitiyor, tekrar çeviriyorum. Bitmesi gereken yazılar da var. Neyse hepsi elbet biter de ben geceyi bu albümle deviririm gibi geliyor.

Paul Dempsey’in ‘Strange Loop’ albümü oralarda bir yerlerde duruyor. Bir açıp dinleyin, bunca uğraş ve koşturmacanın yanında güzel taraflara devrilmesi gereken bir de hayat var.

Paul Dempsey – Bats

Paul Dempsey – Fast Friends

Paul Dempsey – Ramona Was A Waitress

Paul Dempsey – Morningless

Paul Dempsey – The True Sea

tr_TRTurkish