Martin Scorsese’nin Bob Dylan Turne Belgeselinin Gösterim Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz Ocak ayında, Martin Scorsese imzalı yeni bir Bob Dylan belgeselinin hazırlıklarının sürdüğü açıklanmış ve bazı detaylar kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Şimdi ise, “Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese” isimli yarı belgesel yarı konser filmi olarak izleyicinin karşısına çıkacak yapımın, 12 Haziran’da Netflix üzerinden gösterime gireceği duyuruldu.

Dylan’ın 1975 – 1976 tarihli, Joan Baez, T-Bone Burnett, Mick Ronson ve daha birçok mühim işbirlikçi ve müzisyen kadrosuyla öne çıkan Rolling Thunder Revue turnesinin izlerini takip eden belgesel bir hayli ses getireceğe benziyor.

Netflix’in “part documentary, part concert film, part fever dream” olarak nitelendirdiği filmde ayrıca, daha önce gün ışığına çıkmamış görüntülerle birlikte Dylan ile yapılan röportajları da izlemek mümkün olacak.

Scorsese, daha önce 2006 yılında piyasaya sürülen ve 2016 yılında 10. yıl dönümü için lüks bir yeniden basımı yayımlanan “No Direction Home” isimli bir Bob Dylan belgeseline de imza atmıştı.

Ayrıca, belgeselde yer alan performanslar, yeni bir koleksiyon seti dahilinde, Rolling Thunder Revue: 1975 Live Recordings ismiyle derlenecek. 14xCD’lik koleksiyonda, profesyonel olarak kaydedilen beş Dylan setinden 148 parça yer alacak. Bu arşiv setinin de 7 Haziran’da filme eşlik eden bir parça olarak piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Resim
tr_TRTurkish