Londralı Indie Rock Grubu First Day Of Spring, Yaklaşan EP Öncesi Yeni Single “Operation”ı Paylaştı

Londra merkezli indie rock grubu First Day Of Spring yaklaşan EP’sinden “Operation” isimli yeni bir şarkı paylaştı.

Şarkı, 24 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak “Fly Over Apple Blossom” isimli dört şarkılık EP’den kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor. Grup ocak ayı başında “Moon Boy” şarkısı ile albümden ilk paylaşımı yapmıştı.

Esasen Thames nehri halicinde bir sahil kasabası olan Southend-on-sea’den ancak Londra’da ikamet eden First Day Of Spring,  Samuel Jones’un şarkı yazarlığının liderliğinde beş kişiden oluşan kadrosuyla üretimlerini sürdürüyor.

Grubun müziği, yirmili yaşlarındaki yaratıcı bir deneyimin hikâye anlatımı ve otobiyografik açıklamalarından sounda odaklanmaya, mutlu ve coşkulu veya nazik melankolik durgunluğa kadar çeşitli temalar etrafında dönerken, şarkı yazımının amacı dinleyiciyi kendi gerçekliklerinden çıkarmaktır.

Bununla birlikte beşlinin müziği genel itibariyle Sparklehorse, Spiritualised, Modest Mouse, Silver Jews, Sonic Youth, The Clean, Cleaners From Venus ve Cocteau Twins gibi türün öncü gruplarından etkiler taşımaktadır.

Grup 2022’de, ilk çıkış single’ları “Stupid”i ve ikinci single’ları “Days”ı yayımladıktan sonra Londra’da konserler verdi ve bu yayınlar sayesinde BBC Introducing ve daha birçok kanalda yer aldı.

First Day Of Spring “Fly Over Apple Blossom” şarkı listesi:

1. Death Day (Sing To Me)

2. Operation

3. Moon Boy

4. Normal Person (Love You Forever)

What's your reaction?

tr_TRTurkish