Bulut Atlası’ndan Aşka Dair Son Umut: “Yalnız Mum” Yayında

“eksik” ve “yarın olmasa” şarkılarıyla sevilen Bulut Atlası, senenin açılışını Garaj Müzik etiketli ilk single çalışmaları “yalnız mum” ile yapıyor.

Aşka dair son birkaç damla umudu kalmış birinin hikayesini anlatan Bulut Atlası, bu şarkılarında sönmek üzere olan bir mum üzerinden, aşkın umutsuz bıraktığı tarafları betimliyor. 

Sözleri grubun solisti Kaan Cengiz’e, beste ve düzenlemesi Kaan Cengiz ve Kadir Yüksel’e ait şarkının mix işlemleri Can Doe, mastering işlemleri ise Burak Ataş tarafından yapıldı.

2016 yılında Kaan Cengiz ve Kadir Yüksel’in kurduğu “Bulut Atlası”, 2017 yılının başlarında “Ölü Şehir” single’ları ile müzik dünyasına adım attı. 2020 yılında kadın cinayetlerine tepki olarak başlattıkları “Artık Susma” projesi ile sesini duyurmak isteyen kadınlara destek olmak için aracılık eden “Bulut Atlası”, sosyal medya etkileşimi sayesinde ilgili dernek ve kuruluşlara ulaşmayı başardı.

2021 yılında yayımladıkları üç single’ın ardından 2022 yılında üç single ve bir EP yayımlayan Bulut Atlası, yeni yayınlarını Garaj Müzik etiketi ile müzikseverlerle paylaşmaya devam ediyor.

tr_TRTurkish