Köpekbalıklarıyla Uykudan Önce

Balıklarla uyumak gibi bir hayaliniz varsa bu arada Airbnb’ye bir bakın. Yakın zamanda Fransız tasarımcı Ubi Bene ile ortak bir çalışmaya giren Airbnb, suyun 10 metre altında tamamen camdan bir batıkta bir sualtı paketi sunuyor. Şeffaf duvarlar arasında etrafınızda 35 köpekbalığı ile bir konaklama planı yapmak istiyorsanız macera sizi bekliyor.

Basitçe söylemek gerekirse: Bu dairesel oda kalbi zayıf olanlara göre değil.

Bu alışılmadık konaklama Paris Akvaryumunda gerçekleşiyor ve bir yarışma neticesinde köpekbalığı akvaryumunda uyuma şansı elde ediyorsunuz. Kazanan üç şanslı kişi, arkadaşları ve hepsinin ev sahibi olarak Fred Buyle (serbest dalış rekortmeni, sualtı fotoğrafçısı ve köpekbalığı tutkunu) geceyi bu heyecan verici süitte geçirecekler. Bu misafirlikte köpekbalıkları hakkında epey bilgi edinecek talihliler aynı zamanda bir deniz biyoloğu rehberliğinde akvaryumu da gezecekler. Uzmanlarında katılımıyla köpekbalığı dünyasına göz atılacak; nasıl yaşadıkları, neden bu kadar yanlış anlaşıldıkları ve okyanus ekosistemi içindeki önemleri üzerinde durulacak.

Tüm Airbnb kiralamaları gibi burada da bazı kurallar var; köpekbalıkları ışığı duyarlı olduğu için hava karardıktan sonra fotoğraf çekmemek gibi. Ayrıca katılımcılara konaklama öncesi Jaws gibi filmleri izleyip etkilenmemeleri, köpekbalıklarının sanıldığından daha dost canlısı olduğu gibi uyarılar da yapılıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish