Kanadalı Metal Grubu Striker’ın Yeni Albümü “Ultrapower” Yayında

Kanada, Edmonton merkezli metak grubu Striker’ın yedinci uzunçaları “Ultrapower”, kendi plak şirketleri Record Breaking Records aracılığıyla 2 Şubat’ta dinleyiciyle buluştu.

Yapımcı koltuğunda oturan Josh Schroeder ile kaydedilen “Ultrapower”, grubun Juno Ödüllü albümü 2018 tarihli “Play to Win” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Yazım süreci 2018’e kadar uzanan “Ultrapower”, grubun yeni yollar keşfettiği bir koleksiyon. Albümün açılış parçası “Circle of Evil”, gizli topluluklar ve kapalı kapılar ardındaki şeytani anlaşmalar hakkında Malmsteen-vari bir metal banger’ı, daha önce yayınlanan single’ları “BEST of the BEST of the BEST”, bazı büyük riffler ve büyük arenalarda yankılanacak vokaller sunuyor ve Striker’ın en ilerici şarkılarından biri olabilecek “Blood Magic”, alışılmadık yapısı ve gitar soloları ile King Diamond gibi gruplardan ipuçları alıyor.

Grubun 1987’ye bir övgü niteliğindeki “City Calling” ile 80’lerin sonundaki AOR ve pop rock takıntısına ve Toto ve Kenny Loggins gibi grupların akılda kalıcı nakaratlarla güçlendirilmiş albümlerine değiniyor. “Live to Fight Another Day” ile grubun ilk synth-wave denemesini deneyimleyen dinleyiciler, bu yeni albüm Striker’ın yasak zevklerin hard-rocking dönemine parçalayıcı bir aşk mektubu yazdığını görüyor.

Vokalde Dan Cleary, gitarlarda Tim Brown ve John Simon Fallon, bas gitarda Pete Klassen ve davulda Jono Webster’dan oluşan grup albüm hakkında şu detaylara değiniyor:

Albüm kapağından başlayarak, şu anda bir grup olarak nasıl hissettiğimizi temsil etmesini istedik. Biz ateşlenmiş ve dönmeye hazır bir motor gibiyiz. Metalden yapılmışız ve devrelerimiz parıldıyor! Albümün kendisi beş yıllık müzik yazma ve keşfetme sürecinin bir karışımı. AOR’dan Speed Metal’e, Hardcore’dan Hair Metal’e, Steely Dan’den Deathcore’a, aklınıza ne gelirse albüme girdi. Sonunda Josh Schroeder’in yol göstericiliğiyle hepsini bir araya getirerek Striker’a özgü bir şey ortaya çıkardık. Sözel olarak Striker geleneğine sadık kalarak, var olmayan filmler için montaj şarkılar, sarmal halindeki köleliğimiz hakkında şarkılar ve gölgelerde gizlenen kötülükler hakkında sözler yazdık.”

Albümün yayınıyla birlikte ise grubun Top Talent Wrestling Academy ile birlikte hazırladığı ve Harlon “The Healer” Abott ve Marisa West’in rol aldığı yeni klibi “Sucks To Suck”da yayına sürüldü.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish