Kanada’dan Jupiter Hollow Yeni Şarkısı ile Prog Metal’in Saf Uyumunu Ortaya Koyuyor: “Cohesion”

Toronto, Kanada’dan Jupiter Hollow müziği yepyeni bir seviyeye taşıyor. Grant MacKenzie ve Kenny Parry liderliğindeki ikiliye konserlerde John Ryan Godfrey ve Nathaniel Reynolds-Welsh’in katılımıyla oluşan dörtlü, 2015’ten bu yana benzersiz progresif rock/metal markalarıyla Kanada’da dalgalar yaratıyor.

Bir önceki şarkıları “Distant Shadow”u takip eden yeni single “Cohesion”, ifade etme, paylaşma ve büyüme özgürlüğüne ve yeteneğine sahip olmaktan başka bir şey istemeyen, ancak her bireyin gerçek çeşitliliğini desteklemekten aciz aşırı doymuş bir toplumda hayatta kalma talepleri tarafından tuzağa düşürülen bir sanatçı arasındaki ilişkiyi temsil ediyor.

Düşündürücü şarkı sözleri, benzersiz vokal melodileri, armoniler, güçlü gitar riffleri, inatçı şarkı yazarlığı ve ikilinin hayranlarını bir yolculuğa çıkarma konusundaki bitmek bilmeyen arzusu ile her zaman keşfedilecek yeni bir şey var. Şimdiye kadar 2020’de “Bereavement” ve 2018’de “AHDOMN” olmak üzere iki uzun metrajlı albüme imza atan ikilinin bir diğer albümü de yolda. Önümüzdeki aylarda tekliler yayımlamayı planlayan Jupiter Hollow, şarkı şarkı cilalanmış, etkileyici albümler sunmak için zaman ayırıyor. Grup, sanatlarını icra etmekten ve bu deneyimi mümkün olduğunca çok insanla paylaşmaktan başka bir şey istemiyor.

Yeni şarkı “Cohesion” müzikal açıdan agresiflik seviyesinde tam bir 180 derece dönüş yapıyor, ancak yine de parça boyunca güzellik unsurlarına dokunuyor. Jupiter Hollow bir yandan ağır bir şarkı yapmak isterken bir yandan da coşku hissi uyandıran çok melodik bölümlere sahip olmak istemiş. Şarkıya eşlik eden müzik videosundaki performans, bir kişinin ruh sağlığıyla uğraşırken katlanabileceği farklı duyguları ve mücadeleleri, duygusal bir kaçış olarak müziği kullanarak tasvir etmeyi amaçlıyor.

Şarkıcı Kenny Parry yeni şarkıyla ilgili şunları söylüyor:

“Çoğumuz bir şekilde mücadele ediyoruz ve birçoğumuz hayal ettiğimiz hayata sahip olmadığımız için her şeyden vazgeçmenin eşiğindeyiz, gittiğimiz her yerde biz hayatta kalmak için mücadele ederken başarılı olan birileri tarafından sürekli hatırlatılıyoruz. İster bir sanatçı, ister bir tamirci, ister bir doktor, isterse de bırakın kendini, ailesine bile zar zor zaman ayırabilen bekar bir anne ya da baba olun, herkes hayatının bir noktasında karanlıkla yüzleşir. Bu şarkı, yolunuza ne çıkarsa çıksın, sizi siz yapan şeylere odaklanmayı asla kaybetmemeniz ve size neşe veren şeylerden asla vazgeçmemeniz gerektiğini hatırlatıyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish