Dil Öğretene Ücretsiz Konaklama

Dünya üzerinde 7 binden daha fazla farklı dil konuşuluyor. İnsan nüfusu son derece parçalanmış. İletişim sadece bir diğerini anlamak için gerekiyor ancak dünya insanları arasında karşıtlığı azaltmak ve empatiyle şefkati artırmak için de gerekli.

Yabancı bir dil öğrenmek her zamankinden daha erişilebilir ve hatta internetle insanların birçoğunun bir parmağının ucunda. Ancak, bir iletişim aracı olarak dilin başarılı kullanabilmeyi söylemesi yapmaktan kolaydır.  Herhangi bir dilde akıcı olmak için çok fazla pratik yapmak gerekir ve pratik yapmanın aslında en iyi yolu her gün insanlarla konuşabileceğin insanlarla bir arada olmaktır.

Enter TalkTalkBnb’ye girin…

Dünya genelinde dil öğrenmeye can atan gezginlerle bağlantı kuran, Fransa’da kar amacı gütmeyen bir oluşumdan bahsediyoruz. Mart 2016’da başlayan ücretsiz online topluluk, farklı dilleri konuşan dünya genelindeki gezginlerle bağlantı kurmak için bir şans. Kim hangi dili geliştirmek isterse…

Sitedeki açıklamaya göre, ev sahibi gezginin ana dilini öğrenmek için oda ve yeme-içmeyi karşılayacak. Bu program bu nedenle iki taraf için de inanılmaz derecede faydalı gözüküyor. Bir dilin her şeyini anlayan birinden ev konforunda pratik yapılarak öğrenilmesi çok iyi bir şans olsa gerek. Buna karşılık gezginler yapılacak ve görülecekler için ilk elden tavsiyeler alabildikleri yerel halkla bağlantıda olacak ve ev yapımı yemekler, ücretsiz konaklama da cabası…

Duyurulduğundan beri site elliden fazla ülkede 6 binden fazla insana ulaştı ve bu sayı katlanarak büyüyor. İnternet sitelerine göre projenin tam hedefi, insanlar arasında gerginlik ve yanlış anlamaları azaltmak için gereken seyahat anlayışını ve kültürel alışverişi teşvik etmektir.

HiRes

theplaidzebra.com sitesinden alınmıştır.

What's your reaction?

tr_TRTurkish