Deep Purple ve Birçok Rock Efsanesinin Katılımıyla Huzurlarınızda “Stay Tuned”

“Stay Tuned”, Avusturyalı davulcu, besteci ve yapımcı Bernhard Welz’in müzik projesi. Diğerlerinden farklı olarak, Welz genellikle müzisyen arkadaşlarını, yazdığı ve düzenlediği şarkıları çalmak ve seslendirmek üzere bir araya getiriyor.

Ancak, onunla diğer müzisyenler arasındaki fark, arkadaşlarının arasında zamanımızın en büyük rock and roll efsanelerinden bazılarının olması.

Welz’in arkadaşı olan rock sahnesinin bu birbirinden mühim isimleri arasında Deep Purple’dan Jon Lord, Ian Paice, Ian Gillan, Don Airey, Roger Glover ve Steve Morse, Mark King (Level 42),  Steve Lukather (Toto), Steve Hackett (Genesis), Suzi Quatro, Dan McCafferty (Nazareth), Tony Martin (Black Sabbath), Bob Daisley (Ozzy Osbourne), Steve Lee, Marc Lynn (Gotthard) ve  Jeff Scott Soto gibi isimler dikkat çekiyor.

Yıldızlarla dolu bu dinleme deneyiminin, dostları kutlamak ve anmak, saygı duymak ve her şeyden önce müzik sevgisini yaşamak için hayata geçirildiği ifade edilirken tüm enstrümanlarda yetenek bolluğu ile tanımlanan “Stay Tuned”un, dinleyiciyi klasik rock’ın her şeyin ta kendisi olduğu bir zamana taşıdığı vurgulanıyor.

Son olarak, albümün içeriğiyle ilgili şu sözler paylaşılıyor, “bu görkemli sanatçıların bireysel yetenekleri ve tecrübeleri biriktiğinde sadece sanatçıların kendileri için değil, dinleyen tüm rock hayranları için de çok yönlü bir etkileşim yaratılıyor ki işte bu Rock’n’roll’un gerçek bir kutlamasıdır”.

“Stay Tuned”, 30 Kasım’da earMUSIC etiketiyle CD ve dijital olarak yayımlanacak. Tüm gelirler, “Stay Tuned” in kurucusu ve bir yardım kuruluşu olan Linda McCartney Fundraising Center’a gidiyor.

“Stay Tuned” şarkı listesi:

 1. Jazz Police (with Mark King, Ian Paice, Steve Morse, Suzi Quatro)
 2. Fading Away (with Ian Gillan, Dan McCafferty, Mark King)
 3. Let The Stars Shine On You (with Steve Lukather)
 4. Traffic Night (with Don Airey, Steve Morse, Carl Sentance)
 5. I Don’t Believe That Rock’n’Roll Is Out
 6. Empathy (with Jeff Scott Soto)
 7. Yound Free And Deadly
 8. It’s Just A Long Way (with Carl Sentance)
 9. Always Behind You (with Mark King)
 10. Believe Me (with Roger Glover)
 11. Secret Land (with Don Airey, Carl Sentance)
 12. Wanna Give You My Lovin’
 13. Drum Jam (Live 2002) (with Ian Paice)
 14. Child In Time (Live 2009) (with Jon Lord)

tr_TRTurkish