Banu Kanıbelli ve SO Duo Ruh Birliği “Bugün de Böyle” Huzurlarınızda

Banu Kanıbelli ile Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ün soluk verdiği So Duo, ruhlarını birleştirdikleri yeni şarkıları ile “Bugün de Böyle” diyorlar.

1998’de Bülent Ortaçgil ve Gürol Ağırbaş’ın dokunuşlarıyla “Kara”, 2006’da da “Başka Dünya Yok” ve bilhassa da 2013 tarihli “Rüzgâr” albümleri ile caz kulvarında kendine has esintisini ziyadesiyle hissettiren Banu Kanıbelli, 2017’de “Yer Gök” albümünü dinleyiciyle buluşturmuş, en son ise Şarkılara Mektuplar projesinin ilk nüshaları olan “Hayat Eve Sığar mı?” ve “İyi Ki O Gün” teklileriyle sesini duyurmuştu.

Şarkılara Mektuplar projesinin üçüncüsü “Kiraz Dilinde” ise Eylem Ejder’in sözleri, Emre Akbay müziği ve vokaliyle geçen Ocak ayının başında kulaklarımıza ulaşmış, ardından serinin yeni şarkısını bekler olmuştuk.

Geçen Eylül ayı sonlarında So Duo’nun “Sonbahar” şarkısının mistik ve hüzünlü atmosferine kapılmış öncesinde ise ikilinin, pandemi koşullarında evde kaydettikleri dört şarkılık “Kırksabır/Patience Fruit” isimli albümüne kulak vermiştik.

Ada Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini alan yeni şarkı “Bugün de Böyle”nin öyküsünü ise Kanıbelli şu sözlerle aktarıyor, “Şarkının sözleri epey uzakta bir şehirden bir mektup zarfında sevgili Reyhan Algül den geldi. Bendeniz bu mektuba gönül vermeden geçemedi. Eşi benzerini bilmediğim SO Duo  – Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk ikilisi- davetimi kabul etti ve şarkının düzenleyeni, çalanı, her türlü konuya açıklık ve son haline getireni oldu. İsmet Sinangin mastering’ini ele aldı.”

Bu mektup ve şarkı iş birliğiyle, yaşadığımız tuhaf zamana yazarak ve müzikle gülümsemeye, yalnız olmadığımızı, bugün böyle ama, hiçbir şey aynı kalmaz ki, yarın vardır bir aydınlık demeye çalıştık” diyen Kanıbelli ekliyor,

Bir’den bize. Bu şarkı da böyle!”

Alemşah Fırat imzası taşıyan bir kapak görseliyle servis edilen “Bugün de Böyle” hemen burada.

tr_TRTurkish