Alice Cooper 73. Doğum Gününü Yeni Şarkı “Social Debris” ile Kutluyor

Alice Cooper 73. doğum gününü 26 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak olan “Detroit Stories” albümünden “Social Debris” adlı yeni bir single paylaşarak kutluyor.

Hayranları için de, bir doğum günü hediyesi olarak şarkının müzik videosunu yayımlayan Cooper ayrıca 24 saat ücretsiz indirme imkânı ikram ediyor.

“Social Debris”in orijinal Alice Cooper grubu tarafından yazıldığını ve 1971’e aitmiş gibi geldiğini söyleyen Cooper şarkıyı, “şehrin içinde büyüyen ve toplumun dışlanmışları arasında bir kimlik oluşturan dava ve sıkıntılara odaklanıyor” ifadesiyle tanımlıyor ve ekliyor, “sosyal bir yıkıntı olduğumuzu hissettik, kendi küçük dünyamızdaydık.”

Memleketi Detroit’e saygı duruşu niteliğindeki albümün ilham kaynağı olarak 60’ların sonları ve 70’lerin başlarında kariyerinin başlangıç dönemine işaret eden Cooper, ilk albümlerinden birkaçında da çalıştığı yapımcı Bob Ezrin ile bir kez daha güçlerini birleştiriyor.

İkili ayrıca, albümü kaydetmek için Detroit bölgesindeki bir dizi önemli müzisyen ile de iş birliği yapıyor.

Albüme katkıda bulunan isimler arasında MC5 gitaristi Wayne Kramer, Detroit Wheels davulcusu Johnny” Bee “Badanjek, efsanevi Detroit caz ve R&B basçısı Paul Randolph ve daha birçok müzisyen yer alırken, albümün kayıtları Royal Oak’daki Rustbelt Stüdyolarında yapıldı.

Kapak fotoğrafı: Jenny Risher

tr_TRTurkish