Ajax’tan 80 Yaşındaki Taraftara Özel Hizmet

Ajax kulübü, kendi camiasıyla hızlı iletişim kurabilme anlamında dünyanın en iyi kulüplerinden biri.

Geçmişinde birçok parlak an olan Ajax’ın efsane oyuncularını ve her zaman izlemeye doyulamayan taraftarını bir kenara bırakın. Bu hafta Ajax kulübümü yönetenlerin ne kadar iyi ve nazik insanlar olduğunu iki defa gösterdiği bir hafta oldu.

İlk hikâye Salı günü gerçekleşti ve Heracles maçı için gelen 15 Heracles taraftarlarını VIP koltuklara aldılar. Şimdi de yaşlılığı nedeniyle maçlara gelemeyen birine yardım ediyorlar.

Willem, 80 yaşında, Amsterdam’a 45 dakika mesafedeki Lieden’da yaşayan bir taraftar ve artık toplu taşıma araçlarına binmeye korkuyor. Bu durum hakkında bilgi sahibi olan başka bir taraftar Twitter’da bu konuda bir tweet attı ve 60 yıllık bir taraftarı Arena’ya getirecek biri var mı diye, sordu.

Ajax kulübü bir jestle bu talebe cevap verdi.

Esther adlı taraftarın orijinal tweeti.

“Hangi kombine sahibi Lieden’den Arena’ya gidiyor? Willem (80) toplu taşıma ile gitmekten biraz korkuyor. O 60 yıldan fazla bir süredir taraftar.”

Ajax’ın cevabı

“Sevgili Esther, Ajax ve Mercedes-Benz bu sezonun kalanında Willem’i Arena’ya getirip götürmek istiyor. Seni bilgilendireceğiz”.

Keşke tüm büyük futbol kulüpleri Ajax gibi taraftarlarıyla yakın bir ilişki içinde olsa ve bazen bu oyun aslında taraftar için olduğunu hatırlayabilseler.

What's your reaction?

tr_TRTurkish