5. İSTANBUL Offlıne Uluslararası Şiir Festivali Başlıyor

5.  ISTANBUL Offline Uluslararası Şiir Festivali 3-5 Kasım tarihleri arasında, 12 ülkeden toplam 22 şairin katılımıyla gerçekleşiyor.

Zaman Yolcusu Kalmasın” Geçmişe mi Geleceği mi, siz ne tarafa gidiyorsunuz?

temasını gündeme getirecek olan festivalin onur konuğu, şair Hilmi Yavuz.

5. ISTANBUL Offline Uluslararası Şiir Festivali 3-5 Kasım 2022 tarihleri arasında çok sayıda ülkeden şair ve sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek. Avrupa Şiir Festivalleri birliği Versopolis üyesi olan ve bu sene Zaman Yolcusu Kalmasın” Geçmişe mi Geleceği mi, siz ne tarafa gidiyorsunuz? temasını gündeme getirecek olan festival, farklı ülkelerden şairler arasındaki dostluk, etkilenme, tartışma ve iş birliklerini konu alıyor. ISTANBUL Offline Festivali kapsamında şiir performanslarının yanı sıra çeşitli mekânlarda şiir dinletisi, söyleşi, yuvarlak masa toplantısı, dans ve müzik performansları da düzenleniyor. Bu yıl festivale şair Hilmi Yavuz onur konuğu olarak katılıyor. 


Festival Onur Konuğu:

Hilmi Yavuz

Şair ve Sanatçılar:

Aljaž Koprivnikar (Slovenya), Altay Öktem (Türkiye), Athena Farrokhzad (İsveç),

Cansu Fırıncı (Türkiye), Carolyn Forche (ABD), Daniela Danz (Almanya),

Didem Gülçin Erdem (Türkiye), Ecem Dilan Köse (Türkiye), Emrullah Alp (Türkiye),

Guy Helminger (Lüksemburg), Haydar Ergülen (Türkiye), Ida Börjel (İsveç),

John Casquarelli (ABD), Leonard Schwartz (ABD), Madara Gruntmane (Latvia),

Nihat Özdal (Türkiye), Nilay Özer (Türkiye), Patrick Cotter (Ireland), Sonnet Mondal (Hindistan), Thanos Gogos (Yunanistan), Umut Sevgül (Türkiye), Yazı Köz (Türkiye).

5. ISTANBUL Offline Uluslararası Şiir Festivali, Avrupa şiir festivalleri birliği Versopolis, İsveç Kültür Fonu, Tarabya Kültür Akademisi, Letonya Edebiyat Fonu, Boğaziçi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, DAM ve Artful Ajansının katkılarıyla, Mavi Delta Yayınları tarafından düzenleniyor.

tr_TRTurkish