Washington D.C. Punk Hareketini Masaya Yatıran Belgesel “Punk the Capital”

İkonik Washington D.C. hardcore-punk sahnesinin tarihini anlatan yeni bir belgesel vizyona giriyor. “Punk the Capital: Building a Sound Movement” isimli yapım, 14 Mayıs’ta gösterime girecek ve ardından BluRay / DVD olarak da 8 Haziran’daki Record Store Day kapsamında piyasaya sürülecek.

88 dakikalık belgesel, Bad Brains, Minor Threat, Void, Rites of Spring gibi 1976-1983 yılları arasında D.C. sahnesinin en büyük gruplarından bazılarını içerirken, H.R. (Bad Brains), Ian MacKaye (Minor Threat, Fugazi), Henry Rollins (Black Flag), Jello Biafra (Dead Kennedys) ve daha birçok isimle yapılan röportajı da ekrana taşıyor.

Punk the Capital, Washington D.C.’nin etkili punk ve DIY hareketinin hikayesini anlatan ilk film olarak ilan edilirken, punk rock için böylesine önemli bir çağda çok az şehirde bu derece heyecan verici bir sahne olduğu vurgulanıyor.

Yapımcılar James June Schneider, Paul Bishow ve Sam Lavine, tıpkı bir turne mantığıyla filmi olabildiğince çok sayıda yüz yüze izleyicinin önüne çıkarmak isteyerek Rollins, MacKaye, Cynthia Connolly ve Bad Brains’den HR gibi özel konuklarla pandemiden önce elli gösterim düzenlediler.

tr_TRTurkish