Vampire Weekend’in Yeni Albümü “Only God Was Above Us” Yayında

Vampire Weekend’in beşinci stüdyo albümü “Only God Was Above Us” yayında.

Columbia Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşan “Only God Was Above Us”, vokalist/gitarist Ezra Koening’in uzun süredir birlikte çalıştığı Ariel Rechtshaid ile birlikte prodüktörlüğünü üstlendiği, Manhattan, Los Angeles, Londra ve Tokyo’da kaydedilen 10 şarkıdan oluşuyor.

İlk kez geçen şubat ayında duyurulan albümden önce “Capricorn”, “Gen-X Cops”, “Classical” ve “Mary Boone” single’ları paylaşılmıştı.

Basın bülteninde albüm “doğrudan ama karmaşık, grubun hem en cesur hem de en güzel ve melodik halini gösteriyor” şeklinde tanımlanıyor. Raga şarkılarından ve 20. yüzyıl New York’undan ilham alan albümde Koening’in 2019-2020 yılları arasında yazdığı ve sonraki yıllarda grup arkadaşlarıyla birlikte geliştirdiği sözler yer alıyor.

Albümün ismi, 1988 yılında Steven Siegel tarafından New Jersey’deki bir metro mezarlığında çekilen fotoğrafların yer aldığı kapak resminden geliyor. Resimde bir adam, Aloha Havayolları’nın 243 sefer sayılı uçağındaki patlamaya atıfta bulunan “Only God Was Above Us” manşetinin yer aldığı New York Daily News’in 1 Mayıs 1988 tarihli sayısını okuyor.

“Only God Was Above Us”, 2019 tarihli albümleri “Father of The Bride”ı takip ediyor. Grup ayrıca 8 Nisan’da Austin’deki Moody Amphitheater’da tam güneş tutulmasıyla aynı zamana denk gelen bir albüm tanıtım şovu gerçekleştirecekler.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Vampire Weekend, photo by Michael Schmelling

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish