Trivium’dan Matt Heafy Black Metal Projesi “Ibaraki”yi Ihsahn’ın Yer Aldığı İlk Tekli “Tamashii No Houkai” ile Tanıttı

Trivium solisti Matthew Kiichi Heafy, yeni solo black-metal projesi “Ibaraki”yi tanıttı ve Ihsahn’ın yer aldığı çıkış single’ı “Tamashii No Houkai”nin klibiyle birlikte paylaştı.

Bir feodal efsaneden alınan Japon iblisin adı olan Ibaraki, Japonya doğumlu Heafy’nin Japon köklerini ve Ihsahn’ın müziğine duyduğu takdiri taçlandırıyor. Black Metal efsanesi Norveçli grup Emperor’un kurucusu Ihsahn, Heafy’ye bir arkadaş ve akıl hocası olarak black metal yolculuğuna çıkması için ilham veren kişi oluyor.

Heafy’nin sert ve temiz vokalleri bir arada kullandığı şarkı, Nordic metal atmosferinden Folk metal sularına uzanan bir lezzet çeşitliliği sunuyor.

Heafy, şarkının basın duyurusunda, “’Tamashii No Houkai’, ‘ruhun kırılması’ veya ‘ruhun çöküşü anlamına gelir” derken, “Daha önce var olmayan ama şarkının anlamını yansıtmak için uydurduğumuz bir Japonca terim”

“’Tamashii No Houkai’, Emperor’un arkasındaki efsane ve müzikte yaptığım birçok şeye uzun zamandır etkisi ve akıl hocası olan bir müzisyen olan Ihsahn tarafından ortaklaşa yazılmıştır” diyen Heafy şöyle devam ediyor, “Bu şarkının yazılması Ibaraki için dönüm noktasıydı. Black metalin ne olduğunu ve olabileceğini düşündüğüm geçmiş, şimdiki ve gelecekteki her şeyi özetledi. ‘Tamashii No Houkai’, Ibaraki’nin olduğu ve olacağı her şeyin mükemmel bir özeti ve temsilidir.”

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish