Thom Yorke ve Jonny Greenwood Yeni ‘Peaky Blinders’ Sezonuna Orijinal Müziklerle Katkıda Bulundu

Peaky Blinders yönetmeni Anthony Byrne, Radiohead’den Thom Yorke ve Jonny Greenwood’un dizinin altıncı ve son sezonuna yeni ve orijinal müziklerle katkıda bulunduğunu açıkladı.

Son yılların en çok ses getiren suç draması bu hafta sonu (27 Şubat Pazar) son sezonunun prömiyerini yapacak ve her zamanki gibi dizinin müzikleri de merak unsuru olma özelliğini koruyor.

Nick Cave & The Bad Seeds’in ‘Red Right Hand’ tema melodisinin yanı sıra, yapım Arctic Monkeys, David Bowie, PJ Harvey, Iggy Pop, Royal Blood, Laura Marling, IDLES, Savages ve Foals’un yanı sıra geçen sezonki Anna Calvi’nin orijinal müziğine yer veriyor.

Radiohead’in müziğinin daha önce önemli sahnelerde yer almasıyla birlikte, gruptan Yorke ve Greenwood’un yaklaşmakta olan dizi için yeni parçalar kaleme aldığına değinen yönetmen Anthony Bryne NME’ye şu açıklamada bulunuyor:

Thom Yorke ve Johnny Greenwood bazı orijinal müziklere katkıda bulundu. Bunların hepsine bayıldım. Müzik, tarihsel olarak her zaman gerçekten önemli olmuştur ve içine dramatik bir nota katmak için gerçekten hevesliydim. Bu sezon bunu daha çok kullanıyoruz. Çok daha ağır bir sezon, bu yüzden müzik işleri çok farklı bir yöne götürüyor.”

tr_TRTurkish