Thom Yorke, Daniele Luchetti’nin Yeni Filmi Confidenza İçin Film Müziği Besteledi

Thom Yorke, İtalyan yönetmen Daniele Luchetti’nin yeni filmi “Confidenza”nın müziklerini bestelediğini duyurdu.

Türkçe “Güven” anlamına gelen “Confidenza”, Domenico Starnone’nin 2019 tarihli aynı adlı romanından uyarlandı. Başrollerini Elio Germano, Vittoria Puccini ve Isabella Ferrari’nin paylaştığı film, Pietro adlı bir öğretmen ile eski öğrencisi Teresa arasındaki ilişkiyi konu alıyor.

Luchetti en çok The Yes Man ve The Ties gibi beğenilen filmlerdeki çalışmalarıyla tanınıyor. Ayrıca İtalyan HBO dizisi My Brilliant Friend’in 3. Sezonunu yönetti. Confidenza’nın prömiyeri bu hafta Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak ancak vizyon tarihi henüz açıklanmadı. Aşağıda bir teaser klibi izleyebilirsiniz.

Yorke, 2018 yılında Luca Guadagnino’nun “Suspiria” yeniden çevrimi için ilk orijinal film müziğine imza atmıştı. Bir yıl sonra, Edward Norton’ın suç draması Motherless Brooklyn’in müziklerine “Daily Battles” şarkısıyla katkıda bulundu.

Bu arada Thom Yorke’un yeni projesi The Smile’ın, 2024’ün en çok beklenen albümlerinden biri olan ikinci albümü “Wall of Eyes” 26 Ocak’ta dinleyiciyle buluşacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish