The War on Drugs Konser Albümü “Live Drugs” Yayında

ABD indie rock sahnesinin müstesna gruplarından The War on Drugs’ın konser albümü yayında.

Solist Adam Granduciel’in kendi müzik firması Super High Quality Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşan “Live Drugs” isimli albüm, grubun 2014 albümü Lost in the Dream’den beş parça ve 2017 tarihli A Deeper Understanding’den üç şarkı ile ağırlığı yeni döneme veriyor.

Grubun konser kayıtlarının yer aldığı 40’ın üzerinde sabit diskten derlendiği belirtilen on şarkılık albüm, solist Adam Granduciel’in uzun zamandır arkadaşı olan gitar teknisyeni ve sahne yöneticisi Dominic East ile ortaklaşa üretiliyor.

Tüm miks işlemlerinin The National solisti Aaron Dessner’ın sahibi olduğu Long Pond Studio’da Jonathan Low tarafından yapıldığı “Live Drugs”, dinleyicinin daha önce hiç duymadığı şekilde çalınan kayıtların varlığıyla da öne çıkıyor.

Örneğin, “Under the Pressure” yorumunda 20.000 seyirci, genişletilmiş gitar melodisine eşlik ederken, “Buenos Aires Beach” orijinal stüdyo versiyonundan biraz daha uzun olarak giriyor kayda. Bir diğer şarkı “Eyes to the Wind” ise son albüm versiyonundan tamamen bağımsız bir şekilde icra ediliyor.

The War on Drugs, albümlerinde defalarca dinlediğimiz şarkıları konser atmosferinde de ne kadar hünerli ve samimi aktardığını “Live Drugs” ile bir kez daha ispatlıyor.

Konserleri özlediğimiz ve malum gündemden sıdkımızın sıyrıldığı şu dönemde The War on Drugs “Live Drugs” ile bir süre de olsa bambaşka bir ruh haline bürünmemize fırsat tanıyor.

Kapak fotoğrafı: Matthias Hesch

tr_TRTurkish