The Sweet Serenades’ın Yeni Albümü “Everything Dies” Yayında

İsveçli indie pop ustaları The Sweet Serenades’ın yeni albümü “Everything Dies” dinleyiciyle buluştu. Albümün yayınıyla birlikte ise “Walk Away” şarkısının klibi paylaşıldı.

Albüm, ödüllü prodüktör Johannes Berglund (Fever Ray, Shout Out Louds) ile yapılan ikinci iş birliği olurken Martin Nordvall albüme dair şu detaylara değiniyor:

Yeni albümü yazarken ve kaydederken babamı bir kalp krizinde kaybettim, aynı zamanda ilk kez ben de baba oldum. Kayıp ve mutluluk arasındaki zıtlık şarkılarda duyulabilir – sonuçta bu enerji dolu umutlu bir albüm – hayat harika bir şey.”

Ana fikir, her şarkıdan en iyi şekilde yararlanmak ve ses konusunda endişeli olmamaktı. Everything Dies, çağdaş Cohen, Dido, Depeche Mode, 80’lerin Bruce’u ve daha fazlasını veriyor. 

M83, Tom Petty, Leonard Cohen, Teenage Fanclub, The National, Depeche Mode, Bruce Springsteen, Dido, War on Drugs ve Lana Del Rey gibi isimlerin hayranları için: gece araba yolculukları, mutsuz sonlar, neon tabelalar misali sahneleri harekete geçiriyor.

The Sweet Serenades, şarkıcı ve söz yazarı Martin Nordvall’dan oluşan, küçük kulüpler için tasarlanmış arena indie yapan İsveçli tek kişilik bir gruptur. İsveç’in kuzeyinde 2009 yılında kuruldu. Her zaman melankolik bir havaya sahip yüksek enerjili müzik yaratmaya çalışan grubun müziği, kendini adamış hayranları, turneleri ve Grey’s Anatomy, The Fosters, Teen Wolf gibi TV şovlarında yer almaları sayesinde dünyayı dolaştı.

The Sweet Serenades’in beşinci albümü olan “Everything Dies”, tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish