The Rasmus Yeni Albümü “Rise”ı Yayımladı ve “Live And Never Die” Şarkısı İçin Klip Paylaştı

Fin rock grubu The Rasmus, Playground Music aracılığıyla onuncu stüdyo albümü “Rise”ı yayımladı.

Grup bunu kutlamak için coşkulu açılış parçası “Live And Never Die” için bir video paylaştı.

Şarkıcı Lauri Ylönen şarkıyla ilgili olarak, “Yazdığımız son parça olmasına rağmen, ‘Live And Never Die’ mükemmel bir açılış parçası oldu,” diye ve ekliyor, “Daha önce bu kadar çok olumlu kelime ve majör akorlarla bir şey yazdığımı sanmıyorum. İçinde çok fazla hareket ve enerji var.”

Lauri albüm hakkında ise şunları söylüyor: “Yeni albüm ‘Rise’ı bitirmemiz üç uzun yılımızı aldı. En düşük seviyemizden bugün içinde bulunduğumuz yeni muhteşem duruma geldik. Albümü 2020’de İngiltere, Eastbourne’da kaydetmeyi planlamıştık. Ama COVID her şeyi mahvetti. Farklı ülkelerde yaşıyoruz, bu yüzden farklı kıtalarda internet üzerinden, laptop ekranında albümü kaydetmeye çalışırken sıkışıp kaldık.Ve bu gerçekten berbattı. Kötüydü.Ama biz bazı şeyleri denedim ve hallettim. Çalışmanın çok zor bir yoluydu ve dosyaları dünyanın öbür ucuna göndermek ve bu şekilde şarkıları bir araya getirmek zaman alıcıydı. Sonunda, gitarist bizi terk edene kadar neredeyse grubu dağıtmakla sonuçlanıyordu.”

Grup yıl içinde ise hareketli ve yükselişe geçtiği bir dönem yaşadı. Bir kez daha Kiss, Aerosmith ve Bon Jovi ile çalışmalarıyla tanınan ünlü söz yazarı/yapımcı Desmond Child ile güçlerini birleştirdiler, yeni gitarist Emilia “Emppu” Suhonen’i kadroya dahil ettiler ve mayıs ayında “Jezebel” şarkısı ile Eurovision Şarkı Yarışması finallerinde Finlandiya’yı temsil ettiler.

Lauri şöyle devam ediyor, “Albümün adı ilk olarak, bizi birbirimizden ayıran mevcut COVID koşulları nedeniyle ‘Nightdivision’ oldu. Ancak tüm bu olumlu şeylerin ardından, albümün adını ruh haline daha iyi uyacak şekilde yeniden adlandırmak istedik. The Rasmus her zaman melankoli ve umudun bir karışımı olmuştur ve şimdi her zamankinden daha fazla biz buyuz.”

tr_TRTurkish