The Pretenders’ın Yeni Albümü “Relentless” Yayında

The Pretenders’ın on ikinci stüdyo albümü “Relentless”, Parlophone aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Grubun, 2020 tarihli albüm “Hate for Sale” sonrası ilk yeni şarkılarını kulaklarımıza ulaştıran “Relentless”ın prodüktörlüğünü Londra Battery Stüdyoları’nda Grammy Ödülü adayı David Wrench (Courtney Barnett, David Byrne) üstlendi.

Albümde grup lideri Chrissie Hydne’nin yanı sıra davulda Kris Sonne, kontrbasta Chris Hill, bas gitarda Dave Page ve klavye ve gitarlarda Carwyn Ellis’in performanslarının yanı sıra Radiohead’den Jonny Greenwood’un yer aldığı bir parça da bulunuyor.

Albüm ilk olarak mayıs ayı başlarında “Let The Sun Come In” parçasıyla tanıtılmış, onu haziran ayında paylaşılan “I Think Adout You Daily” ve temmuz sonu yayımlanan “A Love” single’ları izlemişti.

Hynde bir basın açıklamasında albümün adı için “Bir kelimenin çeşitli anlamlarını ve kökenlerini görmekten hoşlanıyorum” diyor.

Ve tanımı da hoşuma gitti: ‘yoğunluğundan hiçbir azalma göstermeyen’. Albümün adı söz konusu olduğunda bu bana uygun geldi. Bilirsiniz… bunu yapmaya devam etmek. Bence bir grupta yer alan herkes sürekli olarak devam edip etmemesi gerektiğini sorguluyor. Genç bir arayış olarak başlar ve sonunda bunu neden yaptığını merak etmenize neden olur. Bu sanatçının hayatıdır. Asla emekli olmazsınız. Acımasız olursunuz.”

Grup üyelerine göre albüm, grubun 2023’te nerede olduğunun bir fotoğrafı olacak ve ‘I’ll Stand By You’ ve ‘Back On The Chain Gang’ gibi dinleyicilerin önceki favorilerinde yakaladıkları aynı “dürtüsellik” ve “tavır” ile geliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

https://open.spotify.com/album/7cSjOM6t4Sg5a8WJ4qW2hi?si=PWRvUnNAQ624Idb_FTtPDg

Chrissie Hynde Photo Credit: KiPrice

Consequence.net

tr_TRTurkish