The Laughing Chimes’den Üç Şarkılık Plak Geliyor: “Laurel Heights”

Bir albüm ve birkaç single ile klasik jangle ve paisley pop’a yeni bir soluk getiren Ohio çıkışlı lo-fi, indie pop grubu The Laughing Chimes’den, “Laurel Heights” isimli üç şarkılık bir plak geliyor.

Genç kardeşler Evan ve Quinn Seurkamp tarafından kurulan grup, Flying Nun, Creation ve Sarah gibi plak şirketlerine yakışacak seslere taze, genç bir coşku ve doğu Ohio sanayi bölgesinde yetişmelerinin benzersiz bakış açısını getiriyor.

2021 tarihli ilk albümlerinden geleceğin klasikleri arasına girecek 3 parçayı ve ardından çıkan iki single’ı tek bir 7″ plakta toplayan “Laurel Heights”, grubun hatırı sayılır cazibesinin mükemmel bir damıtımı ve gruba süper bir giriş niteliğinde.

“Laurel Heights” şarkısı, binlerce karışık kaset için tasarlanmış parlak bir pastoral jangle dilimi. “Zoo Avenue”, aynı isimli EP’den alınan acıklı melodik bir pop külçesi ve “Try To Change My Mind”, yukarıda bahsedilen ilk uzunçalarlarının öne çıkan parçalarından biriydi.

Şarkılar güçlü, kendinden emin ve The Laughing Chimes’ın bu tanıdık sesi kendi sesleri olarak sahiplenmesini sağlayan bulaşıcı bir yakınlıkla canlanıyor. Şarkılar hem zamansız hem de son derece güncel ve grup kesinlikle müthiş bir ikinci albüm üzerinde çalışırken bu heyecan verici zaman kapsülü misali plak dinleyiciyi bekliyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish