Taha Gürbüz’ün “Zamandan Muaf” Albümünün Son Teklisi “NergiZ” Yayında

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, Hiç Halim Yok teklisi ile başlayan, “Zamandan Muaf” isimli albümünün yedinci ve son şarkısı “NergiZ”, 29 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu. Müzisyenin “NergiZ” için hazırladığı söz videosu (lyric video) da aynı gün sanatçının YouTube kanalında yayınlanıyor.

“Nergiz”, bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz’ün, “Hiç Halim Yok” teklisi ile başlayan “Zamandan Muaf” adını verdiği albümünün yedinci ve son şarkısı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Taha Gürbüz, mizahi bir üslupla bolca metafora yer verdiği “NergiZ” isimli şarkısında yaşadığı ilişkiyi uzun süre analiz ettikten sonra espritüel bir yaklaşımla nihayete erdirmesini anlatıyor. Alternatif pop türündeki şarkıda sanatçının teatral ve vurgulu vokaline eğlenceli piyano melodileri ve güçlü bas gitar tonları eşlik ediyor.

Sanatçı güncel soundlardan çok geleneksel bir soundun etkin olduğu “Zamandan Muaf” adını verdiği albümünü zamansız şarkıların yer aldığı her zaman dinlenebilecek bir yol albümü olarak tanımlıyor.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosunda tamamlanan “NergiZ”in mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün yedinci ve son şarkısı “NergiZ”in fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish